Jump to content
Hundesonen.no

Trillevogn til hund...ehm..?


Sverami

Recommended Posts

Posted

DER gikk det opp et lys for meg :)

Så for meg jenter med disse vognene på handletur med et lite nurk i bagen :D

Posted

He-he, jeg skulle nesten ønske at jeg hadde en sånn for tiden. Nå som den ene hunden min bare kan gå korte turer pga. det vonde beinet sitt, hadde det vært kjekt å kunne trille han avgårde på lengre turer :) . Men jeg tviler sterkt på at han hadde syns at det var noen god idé...

Posted

Det var det :) Min hund blir livredd vist noe hun står på beveger seg! Var litt av en treningssak og trene agilityrampen :P

Hva feiler beinet? :D

Håper han kommer på bedringens vei snart da!

Posted
Det var det Min hund blir livredd vist noe hun står på beveger seg! Var litt av en treningssak og trene agilityrampen

Hva feiler beinet? :)

Håper han kommer på bedringens vei snart da!

Vi vet ikke hva som feiler han. Har holdt på i et år med masse undersøkelser og t.o.m operasjon, men ingenting har hjulpet. :D Skal sette i gang med flere undersøkelser til uka. Krysser fingrene. Og hadde den vogna kostet mindre, så hadde det faktisk vært interessant å prøve. Men jeg måtte ha svelget stoltheten først, da :P

Posted

Nå kan du jo ta med deg hunden inn i butikken, og forklare at det er barnet ditt. :)

Neida, skjønner kanskje at noen med små hunder kan bruke det i utstillingssammenheng.

Posted

jeg har sett en del som har små hunder i disse vognene, ikke bare eldre damer men damer over 20 år å... :)

Tror ikke jeg ville hatt noen hund inni der da men sikkert praktisk :D

  • 2 weeks later...
Posted

Havana.

Hva med en rullator, en slik som gamle damer bruker? Den har jo stor kurv framme og du får sikkert plass til hunden oppi der. Er mange som bruker rullator, så det er sikkert ingen som reagerer om du også kommer med en :lol:

Posted

Syntes det blir litt idiotisk med "barnevogn" jeg da, hvertfall når det i tillegg sitter en hund med caps og genser nedi der... :/

Posted

Havana.

Hva med en rullator, en slik som gamle damer bruker? Den har jo stor kurv framme og du får sikkert plass til hunden oppi der. Er mange som bruker rullator, så det er sikkert ingen som reagerer om du også kommer med en :D

Jeg har riktignok passert 30 (og vel så det), men føler meg liksom ikke helt klar for rullator riktig ennå. Tror kanskje ikke jeg føler meg helt klar for en sånn hundevogn heller. Og jeg tror definitivt ikke at Isak (vovsen) føler seg klar for det. Han ville sikkert hatt enda større problemer med stoltheten enn meg. Vogn eller rullator gir liksom ikke det helt rette imaget når han skal ut for å markere og sjekke damer B) På den annen side liker han jo store damer best. Det hadde kanskje vært lettere å sjekke opp rottisdamer når han kommer litt opp i høyden? ;)

Posted

Jeg syntes ikke noe om sånt bruk til friske hunder, men til hunder som er under rehablitering som feks Isak til Havana så kan det være greit for da kommer de seg ut og kan puttes i vognen når de blir slitne eller ikke skal gå mer, kjekt om man har flere hunder å aktivisere da kan den friske gå lang tur mens den som rehabliteres kan være med uten å bruke kroppen.

Men pressiserer at jeg ser ikke poenget med å bruke det på frisk hunder.

Posted

Det hadde hvert greit og ha til amerikaneren min, siden hun har problemer med beina og bare kan gå korte turer...

Vet ikke om jeg ville skaffet meg det selv, men praktisk kan det vel være.

Men og bruke det på hunder som ikke "trenger" det, det vet jeg ikke om jeg syntes noe om.

Posted

Jeg kunne godt tenke meg å ha en vogn til bruk på utstilling. Jeg har ikke bil og det er ofte mye jeg skal ha med meg så det hadde vært veldig praktisk. Vet også om en som bruker den til å kunne ta med valpene på tur mens h*n lufter de voksne hundene. På den måten får valpene også vært med og får selvfølgelig også en tur ut av vogna på egnet sted. Brukt på en fornuftig måte er den derfor veldig bra. Har ennå ikke sett noen som bruker den til å bare kjøre rundt med hundene.

Posted
Ufattelig at det går an å finne på og lage noe sånt til HUND. Hvorfor ikke få seg en unge i stedet??

Men nå er vel ikke tanken bak denne vognen at folk skal trille rundt med hunden i stedet for å gå tur? Meningen er vel å bruke den til transport? Det kan være tungt og kronglete å drasse rundt på bur i mange sammenhenger. Sikkert enklere å trille. (Uten at jeg har planer om å løpe og kjøpe...)

Har sett slike vogner med flere bur i høyden. Det må være praktisk hvis man skal ha med seg flere hunder på utstilling f.eks. : http://www.topdog.no/login/shop/photo_deta...p?ProductID=157

Posted

Men nå er vel ikke tanken bak denne vognen at folk skal trille rundt med hunden i stedet for å gå tur? Meningen er vel å bruke den til transport? Det kan være tungt og kronglete å drasse rundt på bur i mange sammenhenger. Sikkert enklere å trille. (Uten at jeg har planer om å løpe og kjøpe...)

Har sett slike vogner med flere bur i høyden. Det må være praktisk hvis man skal ha med seg flere hunder på utstilling f.eks. : http://www.topdog.no/login/shop/photo_deta...p?ProductID=157

Enig i det ja, men det ser nesten ut som de mener at hunden skal sitte inni, og den kan vel gå selv?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...