Gå til innhold
Hundesonen.no

Sverami - en blandingshund :)


Sverami

Recommended Posts

Hei hei

Sverami fikk jeg i 2001 fra dyrebeskyttelsen i Molde ;) Da var hun 1 år gammel og en perfekt førstegangshund.

Har prøvd litt agility med henne da jeg bodde i Tr.heim - Melhus området, men ingen bane her jeg bor nå ;)

Så blir mest hobby trening hjemme, men er gøy det og :P Klikkertrener noe både jeg og hun liker.

Sverami er blanding av Border Collie, Golden Retriver og Breton. Så hun har en pitteliten hale :P

Så ELSKER hun stein! De som har møtt henne hvet dette veldig godt siden hun med en gang etter og ha hilst på noen setter seg ned og ser på skoene deres. I håp om at de skal sparke småstein. Har prøvd og trene dette bort, men tviler på at det noen gang kommer til og forsvinne.

Men elsker jo henne lell :P beste hunden jeg kunne fått!

Duskeører ;)

Liker dette bilde veldig godt :P

Beate og Sverami

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Sverami er på youtube.com :D Faren min filmet og la ut denne filmen.

Det er Sverami som leker med Emmet, katten vår :D Det kan se veldig voldelig ut, men jeg kan forsikre at dette bare er lek :D Emmet brukte og å gå bort til Sverami å erte henne for å leke.

Sverami hadde mistet nesten all pelsen der på grunn av røyting ^^ så hun ser litt pjusk ut

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...