Gå til innhold
Hundesonen.no

Seriøse DSG oppdrettere i Norge


Minadachs

Recommended Posts

Skrevet

Ja, som titelen viser, hvor kan jeg finne de mest seriøse oppdretterene her i landet som driver med dansk/svensk gårdshund? Leiter og leiter, og finner få jeg er fornøyd med!

Skrevet

jeg har jo sett en del selv, og syns jo endel virker bra jeg da. Men nå har jeg ikke noe kjennskap til oppdretterne sånn utenom hjemmesidene. Så vanskelig å si om de er seriøse.

  • 10 months later...
Skrevet
Har du noen linker? Jeg er også på jakt...:o

Om du går inn på www.rdsg.no under linker, har du dem alle. Disse er hvertfall seriøse. Du har jo de som ikke driver spesielt med oppdrett, men kanskje har et kull, og der bør du nok være litt forsiktig. Evt prøve å ta det igjennom en annen oppdretter. Var i kontakt med ho som driver Aridgeocrats, og fikk veldig mye hjelp av henne. Ho hadde flere kull å anbefale, der hennes hannhunder hadde blitt brukt, og ho er nok veldig nøye på hva som avles på. Og spør du, så kan ho sikkert anbefale deg noen oppdrettere i sverige om du vil det også. De har en del gode oppdrettere der også.

Jeg som liker denne rasen veldig godt, er i mot ureg. valper. Mange er ikke engang rasetypiske, og du hører ofte at de kan mønstres inn i danmark, noe som ikke er sant. Dette er en "liten" rase, som har blitt veldig populær i det siste, så noen avler useriøst, og man ser samme personer går igjen på bl.a finn.no.

Men som sagt, går du inn på raseklubben sin side, under linker får du hvertfall ikke funnet noen useriøse. Jeg har vel hvert i kontakt med alle på mail, og møtt de i senere tid. Og har ikke noe negativt å si :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...