Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har testet Firefox 2?


Espen

Recommended Posts

Skrevet

Firefox 2 er lansert, og blant nyhetene finner vi STAVEKONTROLL!

Fantastisk for oss som har glemt fjellape språket litt, den funker vel ikke 100% enda, men er både til Bokmål og Nynorsk.

Anbefales for alle andre som har glemt norsken sin litt.

Firefox finner du her: HER og

Ordlisten finner du HER

Skrevet

Jeg lastet det ned så fort det var ute på nett - mandag kveld eller noe. Merker ikke noen store forandringer, stavekontrollen innstallerte jeg ikke :P Eneste var at plutselig funket ikke hundesonen toolbar som mailsjekker lenger - er den ikke oppdatert for firefox 2?

Skrevet

Det skal jeg undersøke.

Liker godt at man kan lukke ned firefox, og få opp igjen de samme vinduene når man starter dagen etterpå også. Litt bra med x-er på tabbene så man kan lukke dem raskt også.

Men extensionene er vel det gjør som gjør Firefox bra.

Webdevelopern er jo en genial verktøylinje til og lage hjemmesider foreks.

Skrevet
Du har stavekontroll for eksempel når du skriver innlegg her :P

Uansett hvilket språk jeg skriver, så lenge det er et av de jeg har lastet ned? Klarer den å skille på hvilket språk ordene hører til om jeg skriver f.eks. både italiensk, nynorsk og engelsk i et innlegg?

Edit: aaa, den viser feilene når jeg går inn for å redigere innlegget. Om det er helt bra stavekontroll kan man dog spørre seg om, siden både "feilene", "jeg", "spørre", "skriver" m.m. er streket under.

Skrevet

Jeg har lastet ned både stavekontrollen og den nye versjonen av firefox. Men stavekontrollen skjønner jeg ikke helt.. :unsure: Alt blir streket under her.

Skrevet

Jeg har lastet ned både stavekontrollen og den nye versjonen av firefox. Men stavekontrollen skjønner jeg ikke helt.. :unsure: Alt blir streket under her.

Står den på riktig språk?

Skrevet

Jeg tror kanskje det går bra, Line.. :P Vi skal ikke banke deg eller refse deg. Jeg må innrømme at jeg er en kryssbruker, som er avhengig av både den ene og den andre nettleseren!

Skrevet

Hvor angir man det språket man skal bruke da?

Høyreklikk på et rødt ord og velg Norsk Bokmål, skulle ønske man kunne avinstallere nynorsk den hopper noen ganger ditt.

Jeg tror kanskje det går bra, Line.. :P Vi skal ikke banke deg eller refse deg. Jeg må innrømme at jeg er en kryssbruker, som er avhengig av både den ene og den andre nettleseren!

http://ietab.mozdev.org/

Med denne så trenger du ikke det :P

Skrevet

Hei! Toolbaren skal fungere som før den. Da jeg installerte fikk jeg spørsmål om jeg ville opdatere den til nyeste version.

Det fikk jeg også, men tidligere pep den når jeg fikk mail - det gjør den ikke lenger. Oppdaterte til nyeste versjon..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...