Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken sonenhund ville du hatt?


Aya

Recommended Posts

  • Svar 255
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine

Dæven..Det blir vanskelig.. Bortsett fra min egen hund:

- Cita til Benedicte

- Nyx til Vipsen

- og Phoebe(toller(husker ikke nick nå))

Sniker med en til: Chessea- Portugisisk Vannhund

;)

:)

Edit: Spiller det på utseende eller det inni? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

egentlig bare mine egene men om jeg måtte velge såvill jeg hatt:

- Tolleren Janco, kjempe herlig valp som jeg tror kommer til å bli like herlig som stort :)

- Border collien Amira, herlig border..

- Papillonen Gizmo

- Chessea

- Cita til benedicte

- Må ta med en til å jeg altså.. Donny til henriette

Sikkert noen fler som jeg ikke kommer på..

Men vil bare ha mine egne sånn egentlig ;)

EDIT: jeg valgte fler enn tre siden jeg ikke klarte å velge bare tre men skal ta bort en eller to kanskje ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Både utseende og innhold- du skal jo liksom leve med denne hunden:p Og du kan beholde din egen, så ikke vits i å nevne den;)

Jeg ville hatt: Tempo til Yngvil, lilla gubban (Loke) og.. Teq til Marianne. (Jeg hadde vel ikke akkurat sagt nei til Ipsa heller, henne kjenner jeg jo og hun er topp:D) Sorry Lita, men du har litt for vondt i ryggen. Holder igrunn med Felix og Lokeliten:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm...

Nå kjenner ikke jeg så innmari mange av hundene her inne på annet enn utseende, så det blir jo litt på det da...

- jeg synes Amira er en utrolig vakker border collie, og kunne godt tatt med meg henne hjem ;)

- Blaze er en veldig vakker brun kelpie, hun kunne nok også fått oppholdstillatelse ;)

- Loke kunne godt bodd hos meg han - ærlig og herlig, (og veldig praktisk med sitt eget gasskraftverk :) )

Forøvrig har jeg nok med de tre jeg har og det blir ikke ny hund her på leeeeenge :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tini sin Boston terrier (tøffe Bat-Doggen!!)

Per-Olav sin hund med altfor vanskelig navn!

Lotta sin Bowie!! DEN er vakker den!!

(om hun har den enda da... det var snakk om å sette på for eller noe :))

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...