Gå til innhold
Hundesonen.no

For en stemme!


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

Seriøst:o det hadde jeg ikke trodd...

Men fy **** da...

" Change your hair.. change your dress and change your shoes.." Det er jo **** meg TALENT show... TALENT

Den reagerte jeg også på <_< Hun er bare 11 år.. La nå de være unger ;) Når jeg var 11 gikk jeg i spy grønne gensere og joggesko :) Det er slik det skal være ;)

Skrevet

Den reagerte jeg også på <_< Hun er bare 11 år.. La nå de være unger ;) Når jeg var 11 gikk jeg i spy grønne gensere og joggesko ;) Det er slik det skal være :P

oh no, nå er det ikke lenger "lov" med joggebukse, og nusselige gensere. Blir nesten mobbeoffer i den alderen. DET er ille. Merkeklær på en 11 åring ;)

Men tilbake til Topic. Utrolig bra :)

Skrevet

Jeg fikk gåsehud, det var utrolig bra. ;)

Stakkar, tenk hvor gla hun var når hun hadde sunget og alle reiste seg, og så måtte den eneste som ikke reiste si noe så frekt.. Jeg så bare hvordan hun så ned på skoene sine når han sa at hun burde skifte dem ut, hun hadde sikkert valgt dem ut selv.

Stygge, stygge mann! :)

Skrevet

Disse videoene av henne har vært på hundesonen før..

Men wow, for en stemme ;)

..skulle ønske jeg også hadde en så fin stemme.. :rolleyes:

det trodde jeg å men var ikke sikker :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...