Gå til innhold
Hundesonen.no

Høyre <3


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Her er den blå kampfisken min, jeg syns blå fargen hans er så utrolig herlig.

Jeg kjøpte Høyre sammen med Marianne som eier Rikke og Rita, hun har den andre som heter venstre. Dumme navn? Det syns nemlig ikke vi. Vi ville ha noen som passa sammen og da ble det Høyre og Venstre, to herlige blå kampfisker.

Han gjør ikke stort, svømmer bare rundt i den lille firkanten sin. Han elsker mat, når jeg gir han mat annen hverdag så kommer han svømmene opp til toppen

Syns den er så utrolig fin som pynt i stuen også :)

i117718926_2058_5.jpg

i122326938_88650_5.jpg

i119140925_4112_5.jpg

Skrevet

Oi! Den var skikkelig lekker! Er desverre ikke alle kampfisker som er like klare og fine i fargene som din.

Men burde du ikke skaffe han en litt større hybel? Kampfisk krever egentlig et kar på 30-40 liter for å trives optimalt.

Skrevet

Her er min Venstre! :)

Høyre og venstre er jo tvillingbroren til min Åge!

geblsvans7.jpg

Han har en Bror ved navnet Erling, men de lever i 67 liter og 112 liters kar.

De ELSKER varmt vann, 25-28 grader, og de må ha glasslokk på toppen.

De er labyrintfisk som puster oksygen fra vannoverflaten, er det for stor temperaturforskjell blir de faktisk forkjølt og kan dø.

De krever også ca 60 liter for å trives optimalt.

052006042006_1017_195812.jpg

Nydelige fisker har dere i alle fall, likte navnene!

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...