Gå til innhold
Hundesonen.no

Forskjellige typer VH


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Hei !

Jeg har tenkt til å begynne å fore med VH igjen ( 50/50 med tørrfor )

Før kjøpte jeg 20kg blokk, men har tenkt til å starte med pølser ( latskap lenge leve )

Ser jo at det finnes flere ulike typer av VH ( nr 25,33, kylling, vom )

Kan man bytte på disse typene eller bør man holde seg til en ?

Brukt nr 25 før og fornøyd med den. Så sånnsett er det kanskje ikke vits å bytte, men er det dumt isåfall å gjøre det ? Eks gi en pølse med nr 25, deretter en med kylling og så nr 25 igjen.

Skrevet

Hei !

Jeg har tenkt til å begynne å fore med VH igjen ( 50/50 med tørrfor )

Før kjøpte jeg 20kg blokk, men har tenkt til å starte med pølser ( latskap lenge leve )

Ser jo at det finnes flere ulike typer av VH ( nr 25,33, kylling, vom )

Kan man bytte på disse typene eller bør man holde seg til en ?

Brukt nr 25 før og fornøyd med den. Så sånnsett er det kanskje ikke vits å bytte, men er det dumt isåfall å gjøre det ? Eks gi en pølse med nr 25, deretter en med kylling og så nr 25 igjen.

Jeg förer på den måten du beskriver. Bytter på 25,33 og kylling. Syns hunden min får bedre matlyst av variasjonen og spiser større mengder mat. (Har en hund med høy forbrennining)

Eneste jeg har opplevd er at kyllingen må være romtempratur ellers blir hun litt dårlig i magen. Ikke noe sprut, men noe bløtere. Hører flere som opplever det med kyllingen.

Skrevet

Jeg gir lundehunden min nr.33 til vanlig. Men det har vrært et par ganger de ikke har hatt den inne, så da har jeg måttet ta varianten med fisk (nr 25, er det ikke?). Hun var helt fin i magen, selv om jeg ikke vennet henne til det gradvis på noen måte.

Men jeg holder meg til 33 når jeg kan. Ikke pga hunden, men pga meg. Fiskelukta tar rett og slett knekken på meg. :P:P

Skrevet

Kjøpte inn pølser i går og kjøpte mest nr 25, men kjøpte noe av 33 og kylling også.

Det som var morsomt er at det er 1 år siden jeg brukte det og bikkja ble helt gal.

Hun er et sikkelig matvrak, men i går slikket hun skåla flere ganger, rundt skåla og helt på tuppa. Ikke noe tvil om at VH falt i smak. Det er bra jeg endelig fikk somlet meg til å handle det.

Utrolig deilig og lettvindt med pølsene da.

Skrevet

Min gjør også det. Selv tror jeg rå-fôring er noe av det mest naturlige og riktige man kan gi hunden.. og det er jo godt å se at bikkja er like begeistret for det som meg. :P Hun slikker til alt blod og kjøtt er borte.. også et par ganger til, sånn i tilfelle det skulle ligge igjen en dråpe. Sprøtt hvor fort en liten valp kan sluke mat.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...