Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt hjelpemiddel i utstillingsringen...


Kjerstii

Recommended Posts

Skrevet

Helt ubeskrivelig... Har nesten ikke ord... Annet enn kanskje HVORFOR??

Hvorfor kan ikke hundene lære å stå på bakken....?

Og hvorfor "Dogs love 'em"? HVA er det hundene elsker med dette?

Nei, dette var faktisk ganske morsomt... Tror ikke det er noe skadlig for hunden, men ser for meg hvordan i all verden man løfter opp hunden dit - plasserer bena, og etterpå trekker ut/bak disse tingene? Eller man kanskje stiller inn denne saken først - og SÅ plasserer føttene der?

For ikke å snakke om at da hunden blir stående helt feil... Løwchen på bildet står langt breder med frambena enn bakbena (det kan man se på hvor disse klossene er i forhold til krysset i midten), Doberen står om trent like bredt både fram og bak - mens på Bassetene variere det litt hvor bredt de skal stå..

"Only in America" - sier jeg.. (Pris fra 450,- til 700,-)

Susanne

Skrevet

Det så ubehagelig og idiotisk ut! Ask hadde aldri i verden likt seg oppå der. Hva er galt med at hunden står på gulvet eller bordet liksom?

Siers som kjersti, slå meg med noe hardt om omplasser hunden min om jeg noen gang kjøper det der..

Skrevet

Har sett slike før; En Basenji oppdretter i statene (hvor ellers) hadde samtlige av sine valper på slike påler, og tok bilder av dem.

Personlig synes jeg slikt er dill, men må innrømme at valpene står da slik at det går an å se vinkler m.m, og jeg vil ikke si at det er dyreplageri selvom jeg aldri i verden ville ha funnet på å investert i noe slikt noe selv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...