Gå til innhold
Hundesonen.no

Turbilder ++


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Lager en egen tråd for alle turbildene jeg, så slipper det å bli så rotete i trådene til hundene :wub:

Her er noen bilder fra skogturen vi var på i dag.

Turiskogen002.jpg

Turiskogen019.jpg

Turiskogen041.jpg

Turiskogen069.jpg

Turiskogen086.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Åååh.... di er så ubeskrivelige skjønne, hele gjengen ;)

SÅ mange fine bilder!! Det nederste bildet hadde jeg garantert forstørra og smelt opp på veggen hvis det var mine hunder :P Av alle bildene jeg har sett du har lagt ut hadde jeg sikkert fylt et par vegger med bilder :P Jeg ønsker meg nytt fotoapparat jeg og at dyra her kan være like fotogene som dine :P

  • 4 weeks later...
Skrevet

TUSEN takk alle sammen!

Åååh.... di er så ubeskrivelige skjønne, hele gjengen ;)

SÅ mange fine bilder! Det nederste bildet hadde jeg garantert forstørra og smelt opp på veggen hvis det var mine hunder ;) Av alle bildene jeg har sett du har lagt ut hadde jeg sikkert fylt et par vegger med bilder :P Jeg ønsker meg nytt fotoapparat jeg og at dyra her kan være like fotogene som dine ;)

Dette vurderes sterkt ;)

Albin og Bella deler et bein. Ikke mye matforsvar her i gården nei ;)

Orklahallen2006133Custom.jpg

Orklahallen2006135Custom.jpg

Orklahallen2006138Custom.jpg

Orklahallen2006139Custom.jpg

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...