Gå til innhold
Hundesonen.no

abonnement til mobil


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

nå er jeg dritt lei av den mobilen jeg har! jeg skal aldri kjøpe klapstelefon igjen! men nå når jeg skal kjøpe ny mobil er det viktig med et billig abonomang. jeg har tidligere hatt active talk, og det er så sykt dyrt! jeg har tenkt ¨på young talk, men 200 kr i mnd er for lite.. har telenor kanskje noen billige abonomang? jeg vil ha min. 500kr på mobilen.. og vil ikke betale mye i månen. veldig greit med gratis meldinger:)

noen som har noen tips?

Skrevet

Hvor mye ringer/melder du i mnd? Ofte er det billigere å kjøpe et abo uten bindingstid og så en telefon til full pris uten simlock enn å kjøpe en tlf til 1 kr med et års binding. Telepriser.no - her kan du enkelt sjekke hva abo som er billigst til ditt forbruk :)

Skrevet

jeg får anbefale mitt abonnement da! Chess Knockout! syns det er innmari bra! du har ingen bindingstid, og betaler ikke noe fast i måneden. kun det du bruker! og det er billig! spesielt å ringe!

Jeg er ihvertfall veldig fornøyd!

Skrevet

Spørs hvor mye du ringer...og om du faktisk klarer å la være,selvom du vet at du er et såkalt "åpent" abbonomang :)

for hvis du skriver MYE meldinger er Djuice NONstop, veldig allright :)

Du betaler 280/290 eller 300 i mnd tror jeg..og sender uavbrutt med gratis meldinger..

Men må betale for det du ringer, utenom da :)

Skrevet

Spørs hvor mye du ringer...og om du faktisk klarer å la være,selvom du vet at du er et såkalt "åpent" abbonomang :)

for hvis du skriver MYE meldinger er Djuice NONstop, veldig allright :)

Du betaler 280/290 eller 300 i mnd tror jeg..og sender uavbrutt med gratis meldinger..

Men må betale for det du ringer, utenom da :P

300 kr i mnd er det :) Har dette selv, men kun fordi jeg sender alt fra 10-200mld daglig :P og aldri ringer, og da lønner dette seg. Kan sende så mange SMS og MMS du vil.

Skrevet

Anbefaler deg å kjøpe en mobil uten binding, og bruke abonnementet One Call. Det er nemlig det aller blligste til "vanlig" bruk.

Skrevet

jeg ringer en del.. skriver ikke så mye mel, men det blir jo en del av det også... jeg skal nå betale for å bli kvitt denne bindings tida.. hvor gjør jeg det? og hvor mye koster det?

Skrevet

jeg ringer en del.. skriver ikke så mye mel, men det blir jo en del av det også... jeg skal nå betale for å bli kvitt denne bindings tida.. hvor gjør jeg det? og hvor mye koster det?

Kommer litt an på hvor lenge det er igjen osv. Jeg betalte nesten 1100 kr for å løse meg fra netcom. Du gjør det ved å kontakte kundeservice til de du har abonnement hos.

Skrevet

Kommer litt an på hvor lenge det er igjen osv. Jeg betalte nesten 1100 kr for å løse meg fra netcom. Du gjør det ved å kontakte kundeservice til de du har abonnement hos.

det var ikke billig!! men nå er det ikke sikkert jeg kjøper meg ny alike vell.. fant ladere til den andre mobilen min.. (det var en liten grunn jeg hadde for å kjøpe ny mobil... :lol: )

men vil veldig gjerne ha noen tips om abonomang!

Skrevet

du kan jo ha youngtalk og så ha sms mania i tillegg.. blir 400 til sammen siden sms mania koster 200 og du kan sende 2000 sms! chess er jo også veldig billig..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...