Gå til innhold
Hundesonen.no

Kokos er født - jaktgolden


MartineH

Recommended Posts

Skrevet

Etter å ha ønsket jaktgolden i 3 år, gikk drømmen i oppfyllelse. Bestilte tispe fra en svært lovende kombinasjon i Danmark etter engelske field trial linjer, og fikk 3.valget på tispe. Vært smånervøs en god stund i visshet om at det kunne komme kun 2 tisper. Men på torsdag fikk jeg beskjeden, det var kommet 3 hanner og 4 tisper :D Den ene tispa døde etter 1 dag, men det er fortsatt 3 friske og livlige tisper i kullet - så da blir det en Kokos på meg. Hun kommer til Norge første helgen i november. Planene for henne er primært Agility, men det blir også lydighet, viltspor og jakt.

hvalpe--time-gamle-2.jpg

LR_IMG_0984.jpg

LR_IMG_1001.jpg

Mer informasjon og flere bilder på www.hundene.com både under 'Kokos' og i dagboken.

:(:P:P:P

Skrevet

Helt herlig! Gled deg til du også får den beskjeden :(

Jeg har ikke helt håpet jeg (eller tør ikke håpe), så jeg får nøye meg med å være dypt misunnelig... Hun kommer til å bli nydelig :D

Skrevet

Gratulerer! Heldig du :( Kan jeg spørre hvorfor du solgte Emil? For det er du som eide han sant.. :D

Han fungerte ikke i mitt hundehold - rett og slett. :P Men han har kommet til et supert sted nå, eller ville jeg aldri solgt han.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...