Gå til innhold
Hundesonen.no

myndehalsbånd


Recommended Posts

Skrevet

bare lurer på om noen vet av nettbutikker for hundeutstyr som selger sånne?kanskje litt feil forum å spørre på,siden ingen her har mynde(så vidt jeg vet :? )men kanskje noen har sett sånne allikavel? :D

Skrevet
hva er ett myndehalsbånd?

det er et bånd somer veldig breit i fronten (altså det som skal være fremme på halsen) og blir smalere bakover hvor båndet skal festes. :wink:

Guest Peersen
Skrevet

Hei !

Jeg kjöper mine i Tyskland og her er adressen

www.chart-polski.de/shop/index.htm og gá inn pá ekslusivmodellene, her er det mye fint og fá kjöpt. Jeg har noen bilder av halsbándene pá

www.myndeklubben.no under bildegalleriene, men om du sender et pm til meg kan jeg sende noen bilder av modellene i mail til deg.

Umah og Halal blir ganske sá fine nár vi kler oss til fest :D

Hilsen Merethe

Skrevet

Jeg vet de har noen på IDE2000, men de har ikke nettbutikk. De pleier å være på utstillinger og sånn, og du kan ringe dem. De jeg har sett, er vel mer til chinese crested, men kan være at de har større også.

  • 4 weeks later...
Skrevet

sånn har jeg til dalmisen min! den er super fin.. kjøpte det på vikingskipet.. dem pleier å ha bod der

Skrevet

Syns de er elegante jeg, for de er jo ikke like brede hele veien rundt :) De blir smalere bakover og ca på størrelse med et vanlig lærhalsbånd på det smaleste.

Skrevet

Halsen til Mona er ikke så tynn :) Hehe, ingen myndenakke her i gården!

Neida..hehe.. men jeg vil ikke ha sånn halsbånd med rosa lær akkurat :oops:

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
Skrevet

Har funnet en del fine på ebay. Har ikke hund selv, men fant to knallfine som jeg bare MÅTTE ha :oops:

Det ene var i svart stoff med månemønster i sølvtråd ! :P

  • 2 months later...
Skrevet

Har ikke mynde, men bruker myndehalsbånd på begge mine for å unngå gnagsår. Små (til kineseren) syns jeg de har overalt (?) Den store typen har jeg kjøpt på hundebutikken på Adamstua i Oslo. De er str. 50 cm i skinn med butte naglestjerner. Hadde i svart og knall rødt (!). Veldig gode og myke og har tålt regn nå i over ett år uten å være impregnert. :D

Skrevet
bare lurer på om noen vet av nettbutikker for hundeutstyr som selger sånne?kanskje litt feil forum å spørre på' date='siden ingen her har mynde(så vidt jeg vet :? )men kanskje noen har sett sånne allikavel? :([/quote']

Heisan.

Jeg har falt for myndehalsbåndet jeg også. Jeg har to stk til hver hund, til schæferen min og til jaktcockeren min. De er skikkelig spenstige. Nå har jeg to hunder som ikke har så mye pels og begge har kledelig lang hals. Som før nevnt her så er det ikke antydning til slitasje eller knagsår på halsen til dem lengre og jeg tror begge bikkjene mine erskikkelig fornøyde de også. Jeg har kjøpt mine på lokale dyreforretninger her i østfold :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...