Gå til innhold
Hundesonen.no

Hikke :S


vipsen

Recommended Posts

Skrevet

Etter en heller solid, hjemmelaget, god, tradisjonell middag hos mormor sitter jeg her og hikker :S

Hva pleier du gjøre for å bli kvitt hikken? Hva er ditt sprøeste hikketips?

Og nei, jeg har ikke forsøkt å stå på hender og drikke et glass vann, da får jeg heller leve med hjertet i halsen og tårer i øynene en stund.

Skrevet

Hva er så ille med å drikke vann opp ned? :unsure: Trenger jo ikke å stå på henda, bare bøye deg godt frem og drikke på "feil side" av glasset. :)

Skrevet

Hva er så ille med å drikke vann opp ned? :unsure: Trenger jo ikke å stå på henda, bare bøye deg godt frem og drikke på "feil side" av glasset. :D

Jeg har aldri skjønt den der :)

Skrevet

Ikke jeg heller, og ble ikke særlig klokere nå heller! :)

Det jeg bruker å gjøre for å bli kvitt hikke er å drikke 8 slurker vann. Det pleier nesten alltid å funke for meg.

Skrevet

Jeg hørte på en film at det ville funke å holde en skje med sukker i munnen i 1 minutt - har ikke hikket etter denne filmen så har ikke testet det, men det er jo verdt et forsøk..

Skrevet

Hva er galt med å bare vente til det går over da...? :)

For noen uker siden så begynte jeg å hikke når jeg satt på forelesning, jeg hikker sånn drit høyt uansett om jeg har åpen eller lukket munn! Det var drit flaut, ihvertfall når foreleseren begynte å mobbe meg...! :)

Guest Christine
Skrevet

Jeg pleier og få hikke ofte, og da blir jeg aldri kvitt den før den stopper av seg selv :)

Og den er HØY, og alle snur seg og ser stygt på meg om jeg er på en offentlig plass :)

Skrevet

Jeg bruker å holde pusten så lenge som mulig og samtidig svelge så mange ganger som mulig. Bruker å fungere, med mindre jeg er "overstadig beruset" (da er det bare å legge seg som hjelper :) )

Skrevet

Jeg vet dette høres ut som et patetisk råd. Kommer med det alikevel :)

Ta en stor skje med jordbær/bringebær syltetøy i munnen og svelg. Det hjelper! Hikken min stopper i hvert fall med en gang :)

Skrevet

Jeg vet dette høres ut som et patetisk råd. Kommer med det alikevel :(

Ta en stor skje med jordbær/bringebær syltetøy i munnen og svelg. Det hjelper! Hikken min stopper i hvert fall med en gang :D

Jeg har hørt at det fungerer enda bedre hvis du tar en skje med et syltetøy du ikke liker, men det er jo mye man hører om så jeg vet ikke om det er sant.

Skrevet

tror at sånne ting hjelper KUN fordi da tenker man ikke på hikken. Derfor den med et glass med vann opp ned blir tipset ofte om, og samme med det med å bli skremt. Man glemmer at man hikker, også går det over. Men tenker man på det så blir det ofte verre.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...