Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi har vært på HD-røntgning!


Maria

Recommended Posts

Skrevet

I dag har vi vært og røntget lille slengfot (ja, for Chessea er har en rar gange) og fryktet det værste. Men da vi kom og hentet henne hos vetten i dag, sa han at bildet så ut til å vise et par perfekte hofter, og at han ville bli overrasket om det ikke ble annet enn Fri. Så da er det bare å vente 1-2 uker på det endelige resultatet! :D Jeg kan nesten ikke vente! Men så lenge det lover godt er jeg fornøyd.

Alle Chessea sine søsken som er røntget (4 pr. dags dato) er HD-Fri med resultat A. Får Chessea A eller B skal det bli mye mer sykling og agility på oss fremover..

Måtte bare dele litt glede meg dere.. :D

Nå ligger altså lillejenta mi og er sånn passe groggy i senga si. Det er så vidt hun orker å reise seg for å drikke vann. I morgen er hun nok på beina igjen, like vill som vanlig.

Skrevet

Så bra :D

Men må bare spørre: du skrev: "da vi kom og hentet henne hos vetten i dag..."

Hvorfor var dere ikke der? tar vel ikke lang tid det? Bare nysgjerrig.

Skrevet

Så bra :D

Men må bare spørre: du skrev: "da vi kom og hentet henne hos vetten i dag..."

Hvorfor var dere ikke der? tar vel ikke lang tid det? Bare nysgjerrig.

Vi tok henne til vetten klokken halv 12 i dag, hun fikk sprøyte, sovnet rolig i armene mine, vi gikk på skole og jobb. Ca. klokken halv 2 ble hun røntget og nappet hårene på, deretter hentet vi henne igjen ca. halv 4.

Ja, vi gikk fra henne og lot vetten røntge selv om vi ikke var der. Ingen av oss ville se selve røntgingen allikevel, og mens hun våknet var hun under tilsyn hos vetten, så alt var sikkert og fint. I og med at ingen av oss i familien kunne ta så mye fri i dag var hun der uten oss. Hva er egentlig vitsen med å vente hos vetten i rundt 2 timer når hunde allikevel er neddopet og slapp? Stoler på at vetten klarer å ta hånd om hunder på en god måte. Alt gikk fint.

Skrevet

Var ikke sånn ment da. Men tok liksom ikke så lang tid når jeg røntga. (men jeg er vel rar som vil være der når hunden min er hos vet eller blir røntga :rolleyes: )

Skrevet

Var ikke sånn ment da. Men tok liksom ikke så lang tid når jeg røntga. (men jeg er vel rar som vil være der når hunden min er hos vet eller blir røntga :rolleyes: )

Jeg har aldri sagt det er rart hvis du vil være der om hunden din er hos vetten eller røntges. Det vil vel alle, men ikke alle har tid!

Skjønte ikke helt hvorfor du spurte om hvorfor vi ikke var der, da det egentlig ikke spiller så stor rolle.. :S

Men samme det. No hard feelings. Innlegget mitt over her var ment som et svar på ditt spørsmål, intet annet.. :D Ikke meningen å høres krass eller noe sånt ut.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...