Gå til innhold
Hundesonen.no

Gledestissing


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Ero har begynt å tisse på seg av ren glede. Det er nå nesten et år siden han sluttet med det som valp, men plutselig har han begynt å tisse på seg i de situasjonene som han gjorde det som valp i. Han ble kastrert for ca 3 mnd siden. Kan dette komme av kastreringa(mener å ha lest det en eller annen plass at dette kan hende)? Isåfall er det noe man kan gjøre mot dette, akupunktur eller lignende?

Skrevet

Hm, dette har jeg også hørt om! Men hvor det aner jeg ikke. Uansett, hvis det plutselig har kommet snikende i tiden etter kastrering så vil jeg anta at akupunktur vil kunne hjelpe.

Hadde det derimot vært noe som hadde kommet rett etter kastreringen, så ville jeg heller ha antatt at det ikke var reversibelt.

Skrevet

Dette er noe som er kommet snikende. Har ikke opplevd dette siden han var valp, før de nå i det siste har kommet oftere og oftere.

Skrevet

Dette er noe som er kommet snikende. Har ikke opplevd dette siden han var valp, før de nå i det siste har kommet oftere og oftere.

Da ville jeg definitivt ha sjekket med en akupunktør jeg. Har hørt om mange som har fine erfaringer med den type behandlingsmåte. Cluet blir jo nå, bare å finne den rette.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...