Gå til innhold
Hundesonen.no

PHP sider


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Om jeg prøver å se på en php side i IE eller Firefox på maskina, så får jeg bare opp valget å lagre den, eller jeg kan åpne den i Dreamweaver eller Frontpage. For å få sett selve sida, så må jeg laste den opp på nettet.

Er det noen innstillinger som jeg kan forandre på, slik at jeg får sett på sida uten å laste den opp på nettet først?

Knotete forklart, men håper noen skjønner hva jeg skal fram til...

Skrevet

Nei, tror ikke det. Så vidt jeg vet, er den eneste måten å gjøre dette på å opprette en egen server på din maskin, som du så kan "publisere" php-siden på. Jeg tror ikke det egentlig er så vanskelig å gjøre dette, men har aldri forsøkt det selv.

Guest Per Olav
Skrevet
Om jeg prøver å se på en php side i IE eller Firefox på maskina, så får jeg bare opp valget å lagre den, eller jeg kan åpne den i Dreamweaver eller Frontpage. For å få sett selve sida, så må jeg laste den opp på nettet. [--]
http://tinyurl.com/ge6fo bruk søkeordene php AND server

--

Per Olav

Skrevet

Takker. Får leite litt der og se om jeg finner noe. Men må jeg publisere det, så er det jo egentlig hips om haps om jeg gjør det på maskina eller på hjemmeområdet til sida mi.

Skrevet

Er jo bare å kalle selve siden et annet navn mens man tester ut. Slik at ingen ser de teite forsøkene man gjør enkelte ganger. :P

Skrevet

Skal du bare forhåndsvise siden for deg selv?

Da åpner du mappen siden ligger i - Feks - "Sia" og så dobbeltklikker du/trykker på Åpne i... så vil den forhåpentligvis vises i nettleseren din :P

Edit: blås i det jeg sa :P jeg leste feil (fikk sjampoo i øyet - au) :S

Skrevet

For å se PHP hjemme, så må du installere Appache webserver og PHP. Det finnes ferdig pakker ute på nett, ellers må du konfigurere litt etter installasjon.

Trenger du hjelp, så kontakt meg på MSN.

PHP kan IKKE vises uten dette

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men det står ikke hva forskjellen mellom disse to rasene er i ett hundeleksikon eller hjemmeside.
    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...