Gå til innhold
Hundesonen.no

PHP sider


Nirm

Recommended Posts

Om jeg prøver å se på en php side i IE eller Firefox på maskina, så får jeg bare opp valget å lagre den, eller jeg kan åpne den i Dreamweaver eller Frontpage. For å få sett selve sida, så må jeg laste den opp på nettet.

Er det noen innstillinger som jeg kan forandre på, slik at jeg får sett på sida uten å laste den opp på nettet først?

Knotete forklart, men håper noen skjønner hva jeg skal fram til...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, tror ikke det. Så vidt jeg vet, er den eneste måten å gjøre dette på å opprette en egen server på din maskin, som du så kan "publisere" php-siden på. Jeg tror ikke det egentlig er så vanskelig å gjøre dette, men har aldri forsøkt det selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav
Om jeg prøver å se på en php side i IE eller Firefox på maskina, så får jeg bare opp valget å lagre den, eller jeg kan åpne den i Dreamweaver eller Frontpage. For å få sett selve sida, så må jeg laste den opp på nettet. [--]
http://tinyurl.com/ge6fo bruk søkeordene php AND server

--

Per Olav

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du bare forhåndsvise siden for deg selv?

Da åpner du mappen siden ligger i - Feks - "Sia" og så dobbeltklikker du/trykker på Åpne i... så vil den forhåpentligvis vises i nettleseren din :P

Edit: blås i det jeg sa :P jeg leste feil (fikk sjampoo i øyet - au) :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...