Gå til innhold
Hundesonen.no

markering, lurer veldig


Turnip

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Håper jeg ikke blir hengt ut av dette inlegget, men jeg bare lurer rett og slett...

Markering til hanhunder... skal dem få lov til å skvette overalt???

Blir dem mer dominerende generelt hvis de får lov å markere overalt??

Kan man prøve å sette en stopper for markeringen når den tid kommer? eller er det å nekte naturens gang??

er bare veldig i tvil her!

Mvh Silje

Skrevet

Du blir vel ikke uthengt av dette. :) Om jeg stopper det, tja både ja og nei egentlig. Når vi går på tur og jeg blir lei av å stoppe fordi han skal markere på hver tue da er det nok. Så om ikke jeg stopper det, så begrenser jeg det i værtfall. :)

Skrevet

Men hvordan blir det med dominanse? Blir den mer dominerende hvis den for lov til å markere overalt??

Jeg syns det ikke er noe særlig å ta med seg hunden sin bort hvis den skal drive å skvette på utemøbler og husvegger og alt.. og jeg fikk høre at man kunne prøve å unngå at den skal markere, at man kan dra den bort når den prøver... men det er jo naturli for hunden å markere... så er litt i tvil bare :-)

Skrevet

har egentlig ikke tenkt på det som dominans, mer som en uvane. Men om min hanne hadde markert på møbler og ting, så hadde han nok fått "så ørene flagret"

Skrevet

Min hannhund får lov til å markere på vanlige turer med sele(da får han lov å trekke også), har han halsbånd får han tisse når han spør meg om det(kontakt) Synes dette er veldig greit, da kan jeg regulere om han skal tisse over alt, når vi er på besøk, treninger osv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...