Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjensidige forsikring


Turbo-Teebee

Recommended Posts

Skrevet

Dette er sikkert pratet om før, men jeg lurer nå uansett jeg da...

Har endelig bestilt forsikring, bikkja er 10 mnd og det er noe vi egentlig burde gjort for 10-11 mnd siden. Men har uansett hatt mye penger på konto, er jo ikke det som er problemet. Men jeg ser fordelen med forsikring.

Hørte hos If, men tilbudet derfra syntes jeg var altfor dyrt for alt for lite igjen for premien. Siden da har jeg også flyttet forsikringene mine til Gjensidige, så da passer jeg jo på å få alt under ett da. Men har noen erfaring med de? Skulle få en brosjyre av de, men den har jeg ikke mottatt enda. Har tenkt endel på¨Agria, men har hørt litt ymse om de syntes jeg.

Noen innspill her? :)

Skrevet

Har hatt gjensidige før. Men byttet etter en stund, for det var alt for dyrt syns jeg. måtte punge ut 2200 kr i året for min hund, og i tillegg var egenandelen på 1000 kr, noe som er litt dyrt. Men har fremdeles ikke funnet en forsikring jeg er fornøyd med da. <_< Blir vel å sjekke ut agira.

Skrevet

Jeg hadde IF ¨på toya før jeg fikk Ruby, og det gikk greit med en hund der.. men når de skulle ha nesten ti 9 lapper for å forsikre begge to, da blei det litt mye...

Flyttet begge til Agria jeg, og der betaler jeg 2500 for begge to...

Skrevet

har ikke forsikring nå, da jeg ikke var fornøyd med gjensidige nord. vet ikke hvor jeg skal forsikre han nå

Skrevet

Vi har hos Gjensidige (og er vanvittig glade for at vi i det hele tatt har forsikring på henne - ellers hadde vi endt opp på ca 12000 i veterinærutgifter sist uke). Hvor mye du må betale i året varierer jo fra hund til hund - rase, bruksområde, bosted osv. For Tinka betaler vi ca 1100 i året. Egenandelen er på 20% eller noe, husker ikke helt. Vi har dødsforsikring og veterinærforsikring.

Det er nokså dyrt, selvsagt - men forsikring er uansett dyrt og jeg veit ikke om man får noe mye mer for mindre penger hos f.eks. Agria. Det viktigste er uansett å ha forsikring, for om man ikke har det og uhellet er ute tror jeg det må være nokså surt å sitte der med en veterinærregning på to månedslønner.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...