Gå til innhold
Hundesonen.no

Innlegg som forsvinner?


Recommended Posts

Skrevet

Hadde brukt masse tid på å skrive et langt, utfyllende innlegg i kaninsonen for å forsøke å komme med tips til SD om kaninen som er blitt tynn. Når jeg nå skulle sjekke emnet for svar, ser jeg at innlegget mitt ikke er der i det hele tatt, og det føles veldig slitsomt siden jeg brukte masse tid på å svare så godt jeg kunne. Det var et helt vanlig, høflig svar uten noe sure miner eller regelbrudd.

Hva har skjedd?

Ofte tar det lang tid å legge inn nye svar, og det å navigere rundt på forumet går for tiden utrolig tregt. Er det bare meg og min pc eller?

Skrevet

Hei, for å svare fort - Du finner det ikke hvis du trykker tilbake i nettleseren eller?

Nei. :huh:

Edit: Veldig ofte når jeg skriver nye innlegg, får jeg opp 'Siden kan ikke vises' etterpå, hvis det i det hele tatt skjer noenting. Pleier som regel å åpne en til nettleser, og surfe rundt på andre ting mens den andre gjør seg ferdig med å legge til innlegget mitt. Så jeg må liksom alltid sjekke om innleggene virkelig kommer med. Er det bare hos meg det er slik? Isåfall lurer jeg på om det er noen innstillinger på dataen som gjør det? Er ikke så veldig flink med sånt..

Skrevet

Her funker det rimelig bra. Men jeg er tettere på serveren da den er tysk ;)

Har du bredbånd? Bruker du internett explorer?

Ja, til begge deler. Nå vet ikke jeg hva som er ei rask og treg bredbåndslinje da, tror vi har 6 Mbit-linje. Noe sånne optiske greier. Men hvis man trykker på det ikonet med de to datamaskinene står det 100 Mbit.

:huh:

Skrevet

Veldig, veldig ofte når jeg skriver innlegg så kommer det en helt hvit side i stedet for "Les ditt innlegg eller gå tilbake til forumet" eller hva det står. Trykker jeg F5 så må jeg sende Postdata på nytt (får forespørsel om det), og noen ganger blir det da dobbeltinnlegg, andre ganger ikke. Om jeg ikke poster det på nytt blir det ikke noen innlegg i det hele tatt.

Jeg har bredbånd og bruker Firefox. Og jeg trodde alt skulle bli så flott og stabilt på den nye serveren? Når jeg blar fram og tilbake i forumene tar det lang tid, selv om det ikke tar lang tid å være på andre sider samtidig.

Skrevet

Ingen innlegg blir slettet uten at det blir sendt pm med grunn. Les trådstarters innlegg igjen Synne, du tar opp en helt annen ting her.

Nja.. egentlig er det jo akkurat det samme? Mitt innlegg forsvant jo også? Kanskje jeg ikke forklarte meg godt nok første gang. :huh:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...