Gå til innhold
Hundesonen.no

Innlegg som forsvinner?


Recommended Posts

Skrevet

Hadde brukt masse tid på å skrive et langt, utfyllende innlegg i kaninsonen for å forsøke å komme med tips til SD om kaninen som er blitt tynn. Når jeg nå skulle sjekke emnet for svar, ser jeg at innlegget mitt ikke er der i det hele tatt, og det føles veldig slitsomt siden jeg brukte masse tid på å svare så godt jeg kunne. Det var et helt vanlig, høflig svar uten noe sure miner eller regelbrudd.

Hva har skjedd?

Ofte tar det lang tid å legge inn nye svar, og det å navigere rundt på forumet går for tiden utrolig tregt. Er det bare meg og min pc eller?

Skrevet

Hei, for å svare fort - Du finner det ikke hvis du trykker tilbake i nettleseren eller?

Nei. :huh:

Edit: Veldig ofte når jeg skriver nye innlegg, får jeg opp 'Siden kan ikke vises' etterpå, hvis det i det hele tatt skjer noenting. Pleier som regel å åpne en til nettleser, og surfe rundt på andre ting mens den andre gjør seg ferdig med å legge til innlegget mitt. Så jeg må liksom alltid sjekke om innleggene virkelig kommer med. Er det bare hos meg det er slik? Isåfall lurer jeg på om det er noen innstillinger på dataen som gjør det? Er ikke så veldig flink med sånt..

Skrevet

Her funker det rimelig bra. Men jeg er tettere på serveren da den er tysk ;)

Har du bredbånd? Bruker du internett explorer?

Ja, til begge deler. Nå vet ikke jeg hva som er ei rask og treg bredbåndslinje da, tror vi har 6 Mbit-linje. Noe sånne optiske greier. Men hvis man trykker på det ikonet med de to datamaskinene står det 100 Mbit.

:huh:

Skrevet

Veldig, veldig ofte når jeg skriver innlegg så kommer det en helt hvit side i stedet for "Les ditt innlegg eller gå tilbake til forumet" eller hva det står. Trykker jeg F5 så må jeg sende Postdata på nytt (får forespørsel om det), og noen ganger blir det da dobbeltinnlegg, andre ganger ikke. Om jeg ikke poster det på nytt blir det ikke noen innlegg i det hele tatt.

Jeg har bredbånd og bruker Firefox. Og jeg trodde alt skulle bli så flott og stabilt på den nye serveren? Når jeg blar fram og tilbake i forumene tar det lang tid, selv om det ikke tar lang tid å være på andre sider samtidig.

Skrevet

Ingen innlegg blir slettet uten at det blir sendt pm med grunn. Les trådstarters innlegg igjen Synne, du tar opp en helt annen ting her.

Nja.. egentlig er det jo akkurat det samme? Mitt innlegg forsvant jo også? Kanskje jeg ikke forklarte meg godt nok første gang. :huh:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...