Gå til innhold
Hundesonen.no

Innlegg som forsvinner?


Recommended Posts

Skrevet

Hadde brukt masse tid på å skrive et langt, utfyllende innlegg i kaninsonen for å forsøke å komme med tips til SD om kaninen som er blitt tynn. Når jeg nå skulle sjekke emnet for svar, ser jeg at innlegget mitt ikke er der i det hele tatt, og det føles veldig slitsomt siden jeg brukte masse tid på å svare så godt jeg kunne. Det var et helt vanlig, høflig svar uten noe sure miner eller regelbrudd.

Hva har skjedd?

Ofte tar det lang tid å legge inn nye svar, og det å navigere rundt på forumet går for tiden utrolig tregt. Er det bare meg og min pc eller?

Skrevet

Hei, for å svare fort - Du finner det ikke hvis du trykker tilbake i nettleseren eller?

Nei. :huh:

Edit: Veldig ofte når jeg skriver nye innlegg, får jeg opp 'Siden kan ikke vises' etterpå, hvis det i det hele tatt skjer noenting. Pleier som regel å åpne en til nettleser, og surfe rundt på andre ting mens den andre gjør seg ferdig med å legge til innlegget mitt. Så jeg må liksom alltid sjekke om innleggene virkelig kommer med. Er det bare hos meg det er slik? Isåfall lurer jeg på om det er noen innstillinger på dataen som gjør det? Er ikke så veldig flink med sånt..

Skrevet

Her funker det rimelig bra. Men jeg er tettere på serveren da den er tysk ;)

Har du bredbånd? Bruker du internett explorer?

Ja, til begge deler. Nå vet ikke jeg hva som er ei rask og treg bredbåndslinje da, tror vi har 6 Mbit-linje. Noe sånne optiske greier. Men hvis man trykker på det ikonet med de to datamaskinene står det 100 Mbit.

:huh:

Skrevet

Veldig, veldig ofte når jeg skriver innlegg så kommer det en helt hvit side i stedet for "Les ditt innlegg eller gå tilbake til forumet" eller hva det står. Trykker jeg F5 så må jeg sende Postdata på nytt (får forespørsel om det), og noen ganger blir det da dobbeltinnlegg, andre ganger ikke. Om jeg ikke poster det på nytt blir det ikke noen innlegg i det hele tatt.

Jeg har bredbånd og bruker Firefox. Og jeg trodde alt skulle bli så flott og stabilt på den nye serveren? Når jeg blar fram og tilbake i forumene tar det lang tid, selv om det ikke tar lang tid å være på andre sider samtidig.

Skrevet

Ingen innlegg blir slettet uten at det blir sendt pm med grunn. Les trådstarters innlegg igjen Synne, du tar opp en helt annen ting her.

Nja.. egentlig er det jo akkurat det samme? Mitt innlegg forsvant jo også? Kanskje jeg ikke forklarte meg godt nok første gang. :huh:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...