Gå til innhold
Hundesonen.no

hahaha


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

huff...jeg flirer så mye at noen ganger mister jeg nesten pusten jeg flirer så tårene spruter, dem kaller meg latterbomba :)

jeg kan finne på å ringe tull snakke tull på mic i scype, å bare ha det sinnsykt kult, vennene mine sier alltid: det er aldri kjedelig med deg B)

Skrevet

Det varierer veldig.. Kommer an på om det er noe alvorlig som opptar meg eller ikke. Vanligvis ler jeg ikke så mye, men jeg humrer og "småler" ofte. Men om jeg er oppe i 15 min daglig aner jeg ikke. Skal begynneå ta tiden.. :) Det har også noe å si om jeg er mye alene en dag, eller om jeg er med folk store deler av dagen. Jeg sitter ikke akkurat og ler for meg selv. I alle fall ikke sånn uten videre.. :D

Skrevet

Jeg ler og ler jeg! Bortsett fra når jeg sitter og sipper... :) Hormonell jeg nei? Slettes ikke! :D;) Har det mye gøy, men nå har det blitt mye msn-humor (Vala og Vipsen bidrar til det endel :P ) på meg i det siste, iom at jeg ikke er så mye ute å fyker.

Skrevet

Jeg ler vel gjennomsnitt 1 minutt sammenhengende om dagen. Altså nesten ikke. :) OG jeg savner det! Lo masse før! Har det tydeligvis ikke så gøy lengere .. KJIPERN! :P Æsj.. Jeg vil le sånn at jeg griner, og nesten tisser meg ut. Le sånn at jeg får vondt!

Litt sånn:

:D;):P

*savne*

Skrevet

Jeg og var veldig sånn før. Men det var irriterende mye fliring vil jeg påstå! Lo til alt. Makta ikke holde meg seriøs! :icon_cry: Nesten så folk ble sinte på meg...

Skrevet

Jeg ler en god del faktisk, hverfall av Gizmo for han kan gjøre mye teite ting :) Ellers så ler jeg av en god film og av eksen :icon_cry:

Skrevet

Å ja.. jeg er sinnsyk på leeingen jeg! Helt latterlig faktisk.. MEN, hvis det bidrar til at jeg lever lengre, så kan jeg liksom kose meg litt mer med siggen min :icon_cry:

Skrevet

Ler av nesten alt jeg! Ler av ting som ikke er morsomt og ekstremt dårlige vitser, også kalt meningsløse vitser, som "Det var en gang ei lampe. Oi, den datt i gulvet" og "Det var en gang 2 damer som satt i mørket, så kom den tredje å slo på lyset" :icon_cry: Ler ofte til jeg begynner å grine :)

Men jeg kan også ha mine dager hvor jeg bare sitter inne å depper.

Skrevet

Ler av nesten alt jeg! Ler av ting som ikke er morsomt og ekstremt dårlige vitser, også kalt meningsløse vitser, som "Det var en gang ei lampe. Oi, den datt i gulvet" og "Det var en gang 2 damer som satt i mørket, så kom den tredje å slo på lyset" :)

:( De var jo faktisk morsomme! Ellers er jeg veldig trøtt akkurat nå. ;):icon_cry:

Skrevet

Sitter sammen med en artig gjeng på jobb, og ler mye der. Har lett for å le i sosiale sammenhenger også - og har en tendens til å "velge" venner jeg synes er morsomme.

Så ja, det blir noen kuler på en dag :icon_cry:

Guest Christine
Skrevet

Huff, jeg ler som bare det :P Sier noen no morsomt på skolen, så ler alle sammen, mens jeg ler leeenge etterpå.(Og får seff. kjeft for det)

På hundeleiren så hang jeg jo mye med Softis og Labbiseier, og jeg er skuffet over at latterkrampene ikke førte til Sixpack <_<

Men ja, jeg aner ikke hvor mye jeg elr hver dag, men å le er morsomt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...