Gå til innhold
Hundesonen.no

hahaha


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

huff...jeg flirer så mye at noen ganger mister jeg nesten pusten jeg flirer så tårene spruter, dem kaller meg latterbomba :)

jeg kan finne på å ringe tull snakke tull på mic i scype, å bare ha det sinnsykt kult, vennene mine sier alltid: det er aldri kjedelig med deg B)

Skrevet

Det varierer veldig.. Kommer an på om det er noe alvorlig som opptar meg eller ikke. Vanligvis ler jeg ikke så mye, men jeg humrer og "småler" ofte. Men om jeg er oppe i 15 min daglig aner jeg ikke. Skal begynneå ta tiden.. :) Det har også noe å si om jeg er mye alene en dag, eller om jeg er med folk store deler av dagen. Jeg sitter ikke akkurat og ler for meg selv. I alle fall ikke sånn uten videre.. :D

Skrevet

Jeg ler og ler jeg! Bortsett fra når jeg sitter og sipper... :) Hormonell jeg nei? Slettes ikke! :D;) Har det mye gøy, men nå har det blitt mye msn-humor (Vala og Vipsen bidrar til det endel :P ) på meg i det siste, iom at jeg ikke er så mye ute å fyker.

Skrevet

Jeg ler vel gjennomsnitt 1 minutt sammenhengende om dagen. Altså nesten ikke. :) OG jeg savner det! Lo masse før! Har det tydeligvis ikke så gøy lengere .. KJIPERN! :P Æsj.. Jeg vil le sånn at jeg griner, og nesten tisser meg ut. Le sånn at jeg får vondt!

Litt sånn:

:D;):P

*savne*

Skrevet

Jeg og var veldig sånn før. Men det var irriterende mye fliring vil jeg påstå! Lo til alt. Makta ikke holde meg seriøs! :icon_cry: Nesten så folk ble sinte på meg...

Skrevet

Jeg ler en god del faktisk, hverfall av Gizmo for han kan gjøre mye teite ting :) Ellers så ler jeg av en god film og av eksen :icon_cry:

Skrevet

Å ja.. jeg er sinnsyk på leeingen jeg! Helt latterlig faktisk.. MEN, hvis det bidrar til at jeg lever lengre, så kan jeg liksom kose meg litt mer med siggen min :icon_cry:

Skrevet

Ler av nesten alt jeg! Ler av ting som ikke er morsomt og ekstremt dårlige vitser, også kalt meningsløse vitser, som "Det var en gang ei lampe. Oi, den datt i gulvet" og "Det var en gang 2 damer som satt i mørket, så kom den tredje å slo på lyset" :icon_cry: Ler ofte til jeg begynner å grine :)

Men jeg kan også ha mine dager hvor jeg bare sitter inne å depper.

Skrevet

Ler av nesten alt jeg! Ler av ting som ikke er morsomt og ekstremt dårlige vitser, også kalt meningsløse vitser, som "Det var en gang ei lampe. Oi, den datt i gulvet" og "Det var en gang 2 damer som satt i mørket, så kom den tredje å slo på lyset" :)

:( De var jo faktisk morsomme! Ellers er jeg veldig trøtt akkurat nå. ;):icon_cry:

Skrevet

Sitter sammen med en artig gjeng på jobb, og ler mye der. Har lett for å le i sosiale sammenhenger også - og har en tendens til å "velge" venner jeg synes er morsomme.

Så ja, det blir noen kuler på en dag :icon_cry:

Guest Christine
Skrevet

Huff, jeg ler som bare det :P Sier noen no morsomt på skolen, så ler alle sammen, mens jeg ler leeenge etterpå.(Og får seff. kjeft for det)

På hundeleiren så hang jeg jo mye med Softis og Labbiseier, og jeg er skuffet over at latterkrampene ikke førte til Sixpack <_<

Men ja, jeg aner ikke hvor mye jeg elr hver dag, men å le er morsomt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...