Gå til innhold
Hundesonen.no

Etter å ha sendt mail til Freewebs


Muffins

Recommended Posts

Skrevet

Besøk siden min, så vil du se en irriterende reklame som dukker opp før man kan komme inn på siden. Jeg sendte en mail til Freewebs og spurte hva dette var for noe. Dette fikk jeg til svar:

"Dear Freewebs User,

This occurs when you have exceeded your monthly allowance

of bandwidth. Instead of freezing your site and preventing

it from being viewed, we have made it sponsered. To avoid

this in the future, you may purchase additional bandwidth.

Best Regards,

Freewebs"

Bandwidth = frekvensområde.

Hvordan kan jeg forhindre dette? Og holde meg innenfor et bestemt frekvensområde? Hva er egentlig et frekvensområde? Kommer siden til å bli normal igjen etter en mnd? Det står jo månedlig grense! Har jeg for mange sider? Har sett andre med freewebs som har flere sider i menyen enn meg! Hva gjør jeg feil?? Noen? :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Bandwith = båndbredde = i denne sammenhengen månedlig tillatt trafikk på siden din...

Om frewebs tullet har en grense på 500Mb i mnd, så får du reklame om trafikken overstiger 500Mb...

har du masse store bilder eller noen filmer så fjern disse da de bruker MYE båndbredde...

Men bedre med reklame en å få den sperret mot slutten av hver mnd...? Tross alt gratis......

Skrevet

Bandwith = båndbredde = i denne sammenhengen månedlig tillatt trafikk på siden din...

Trafikk, vil det si antall besøkende? :D

Kommer reklamen til å bli fjerna neste mnd? Siden jeg har overskrevet den måndelige og ikke den årlige grensa?

Skrevet

Det trenger ikke ha noe med antall besøkende, men hvor mye hver besøkende laster ned fra siden din.

Laster ned?! Vil det si at man f.eks. er inne på en av sidene i menyen min, og da blir den siden lasta ned (på en måte?!). Så hvis en person er inne på alle sidene mine og en annen kun besøker en, så vil personen som så på alle sidene ha lasta ned mye mer?! :) Sorry, men er litt blank på akkurat dette, hehe :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Riktig det.

Man kan ikke se en side hvis den ikke lastes ned til web leseren.

Først sendes en TCP pakke for å åpne TCP forbildelse til servern, når forbindelse er satt opp, sender web leser en nedlastnings etterspørselen til serveren for å laste html dokumentet, når dette er ferdig, avsluttes TCP forbindelsen til servern.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...