Gå til innhold
Hundesonen.no

Presentasjon?


Stine Pernille

Recommended Posts

Hei alle sammen.

Etter oppfordring fra flere venner har eg meldt meg inn her for å diskutere litt, dele felles interesser og hjelpe/få hjelp om nødvendige sp.mål dukker opp! :)

Meg og min beste kompis i hele verden, er fra Bergen, og vi digger å si at vi er herfra. Henholdsvis 20 år og 13mnd, ville, gale og meget sosiale. Nesten skremmende kor vi kaster oss over nye bekjentskaper med samme interesse. Heheh...bare avogtil da.

Siden dette er Hundesonen, så må eg vel fortelle om hunden da. Vakre Ace er en tervuren hann, god og snill som dagen er lang. Han er fantastisk i gemyttet sitt og nydelig i utseende. ( Framtidig NUCH? ;) )

Han kommer fra en kennel rett utenfor Bergen, Red Wolf, heter de. Sitt flotte gemytt har en av moren og skjønnheten av faren.

Vi trener lydighet, og klar til å ta bronsemerket. Skal begynne på AG i slutten av august og redningshundene i oktober.

For meg er han en helt super hund. Det har gått over alle mine forventinger at han er blitt så sinnsykt bra som han er. Det gir meg en god, trygg følelse å se at eg har lykkes som førstegangs hundeeier, helt på egen hånd. Og med en rase som ikke er den beste som den første hunden heller.

Gjevnlige oppdateringer om livet vårt generelt finnes her.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...