Gå til innhold
Hundesonen.no

Flytte i morra


_aussie_

Recommended Posts

Skrevet

ja, i morra skjer det. Jeg flytter for å begynne på skole oppe i Ål, like ved Gol. Jeg gruer meg så utrolig mye! Jeg kommer ikke til å passe inn.. har bare lyst å legge meg ned og aldri våkne igjen.. Angrer for at jeg søkte der.. Å en uke etter skole start skal vi på telttur?! ;) hjeelp

Skrevet

Det går nok kjempe fint skal du se, du treffer masse nye folk som du blir venner med... Flytter selv om en uke og jeg gleder meg faktisk ;) Tror nok at det kommer seg etterhvert som du blir kjent med folk og blir kjent med plassen ;)

Skrevet

Det går nok kjempe fint skal du se, du treffer masse nye folk som du blir venner med... Flytter selv om en uke og jeg gleder meg faktisk ;) Tror nok at det kommer seg etterhvert som du blir kjent med folk og blir kjent med plassen ;)

Ah, takk for det.. Er bare så utrolig nervøs ;) Hvor skal du flytte da?

Skrevet

Ah, takk for det.. Er bare så utrolig nervøs :) Hvor skal du flytte da?

Skal flytte til Stavanger for ett år, funnet meg en fin leilighet til meg og Gizmo :D Hvordan har det gått til nå da?

Skrevet

det går bra, men om kvelden/natta er det litt skummelt.. er alene i det store huset, Luna har ikke kommet opp enda. Klassen er veldig liten da, vi er 4 stykker nå.. Skal være 7 da. Åsså er jeg den eneste jenta som er inni klassen, for hun andre følger eget opplegg.. :)

Skrevet

det går bra, men om kvelden/natta er det litt skummelt.. er alene i det store huset, Luna har ikke kommet opp enda. Klassen er veldig liten da, vi er 4 stykker nå.. Skal være 7 da. Åsså er jeg den eneste jenta som er inni klassen, for hun andre følger eget opplegg.. :)

Hehe hadde nok blitt litt redd i huset jeg og ja ;) Du blir sikkert kjent med noen på skolen også, blir nok bra det sikkert :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...