Jump to content
Hundesonen.no

Flytte i morra


_aussie_

Recommended Posts

ja, i morra skjer det. Jeg flytter for å begynne på skole oppe i Ål, like ved Gol. Jeg gruer meg så utrolig mye! Jeg kommer ikke til å passe inn.. har bare lyst å legge meg ned og aldri våkne igjen.. Angrer for at jeg søkte der.. Å en uke etter skole start skal vi på telttur?! ;) hjeelp

Link to comment
Share on other sites

Det går nok kjempe fint skal du se, du treffer masse nye folk som du blir venner med... Flytter selv om en uke og jeg gleder meg faktisk ;) Tror nok at det kommer seg etterhvert som du blir kjent med folk og blir kjent med plassen ;)

Link to comment
Share on other sites

Det går nok kjempe fint skal du se, du treffer masse nye folk som du blir venner med... Flytter selv om en uke og jeg gleder meg faktisk ;) Tror nok at det kommer seg etterhvert som du blir kjent med folk og blir kjent med plassen ;)

Ah, takk for det.. Er bare så utrolig nervøs ;) Hvor skal du flytte da?

Link to comment
Share on other sites

Ah, takk for det.. Er bare så utrolig nervøs :) Hvor skal du flytte da?

Skal flytte til Stavanger for ett år, funnet meg en fin leilighet til meg og Gizmo :D Hvordan har det gått til nå da?

Link to comment
Share on other sites

det går bra, men om kvelden/natta er det litt skummelt.. er alene i det store huset, Luna har ikke kommet opp enda. Klassen er veldig liten da, vi er 4 stykker nå.. Skal være 7 da. Åsså er jeg den eneste jenta som er inni klassen, for hun andre følger eget opplegg.. :)

Link to comment
Share on other sites

det går bra, men om kvelden/natta er det litt skummelt.. er alene i det store huset, Luna har ikke kommet opp enda. Klassen er veldig liten da, vi er 4 stykker nå.. Skal være 7 da. Åsså er jeg den eneste jenta som er inni klassen, for hun andre følger eget opplegg.. :)

Hehe hadde nok blitt litt redd i huset jeg og ja ;) Du blir sikkert kjent med noen på skolen også, blir nok bra det sikkert :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en fantastisk unghund, Harry, på 11 måneder. Helt siden vi fikk ham, har vi lagt stor vekt på miljøtrening og sosialisering, og han har alltid virket som en trygg og tøff valp.   De siste månedene har det imidlertid skjedd en endring - han har begynt å varselbjeffe mer på mennesker, spesielt når de dukker opp brått og skremmer ham, selv om de er på grei avstand.   Når dette skjer, stivner kroppsspråket hans, og han virker redd. Jeg får ikke kontakt med ham i øyeblikket, og må bare vente til personen er langt nok unna til at han slapper av igjen. Ellers er han en sosial hund som trives med folk, så lenge han ser dem komme og ikke blir skremt.   Jeg lurer på hvorfor han plutselig har endret atferd på denne måten. Er det en vanlig fase i unghundperioden? Og viktigst av alt - hva kan jeg trene på for å hjelpe ham gjennom dette? Alle råd tas imot med stor takk!
    • Tusen takk! 🥰 Tusen takk! Spørs om ikke det blir malle asså 🙈🙈 drømmer om en stor, balansert og sosial hann malle 😍 Tusen takk! 🥰🥰 tiden går sykt fort!  Vi skal først ta en IGP2, og så krysser jeg fingra for at vi også får tatt IGP3 ila året 😁    vi tok røntgen av rygg på fredagen, litt pga jeg har tenkt på å gjøre det uansett, og litt fordi hun alltid har hatt dårlig hopp teknikk. Alt så helt fint ut, og veterinæren sa til og med at det så overraskende bra ut til at hun var en 6 år gammel igp hund. 👏🏼👏🏼👏🏼    
    • Flere hundeskoler og instruktører tilbyr dette. Lundqvist hundeskole har også et teorikurs som kan være veldig nyttig før man skaffer seg hund. Å få oppdrettere til å kreve det tror jeg nok heller er en dårlig idé. En oppdretter vil at kjøper skal ha satt seg grundig inn i deres rase. Hvis et slikt kurs skal dekke alle raser og hundetyper grundig nok så vil det bli veldig langdrygt og kjedelig når man går gjennom de rasene som ikke er relevante for en person. Om jeg står mellom cocker spaniel og golden retriever er jeg ikke interessert i å høre om husky, vorsteh, bulldog og pekingneser. I tillegg har folk veldig ulike forutsetninger. Selv om man ikke har hatt  hund er det stor forskjell på folks erfaring og omgang med både hunder og andre dyr. Det er veldig fint at det er et tilbud som finnes, men en formalisering tror jeg koster mer enn det nytter.  
    • Det holdes valpekurs, kurs i hverdagslydighet, kurs i passering osv osv. Hva med å utvikle et "forkurs"? Altså et kurs for folk som skal skaffe seg hund for første gang. Et kurs som gir veiledning hva de enkelte rasene krever. Folk får hjelp til å velge hund som passer den enkelte. Dette kurset kan knyttes opp til seriøse oppdrettere som krever dette kurset av førstegangskjøpere. Altså "skal du kjøpe valp av meg, må du ha dette kurset først".
    • Problemet vedvarer. Ede er villig til å sitte, dekke og stå uten lure, no problem. Han VAR villig til å komme fra avstand og svinge bakparten inn i utgangsstilling også på bare verbal cue. Hva som har skjedd vet jeg ikke, men han NEKTER nå plent å gå i utgansstilling uten lure. Veiledende hånd uten godbit i blir han genuint fornærmet av. Tar det som et hån og fnyser i moralsk disgust mot den nedlatende frekkheten han synes det er fra meg. Han er så STA på det der nå, da han et øyeblikk lot seg lure av at det luktet av hånden, og lot seg lede et stykke, så svingte han inn bak og stakk hodet mellom bena mine istedenfor da han oppdaget at hånden var tom. Ikke sjans at han nedlater seg til å gå i utgangsstilling på mine premisser. Han KAN ordet. Jeg VET at han KAN det ordet, for han VAR stabil på å utføre, men somehow har han nå endret reglene, og det holder ikke å presentere en godbit i den andre hånden når jeg ber ham heller, den må være i venstre hånd.  Det er så utrolig hva som foregår inni det hodet der. Bare 4 mnd gammel og er så STA på å oppdra meg til å adlyde ham. Jeg er sta og tålmodig selv og lar ham ikke oppnå hva han vil med det der, men det får meg til å grue meg intenst til puberteten hans.  'Teppe!' går smooth da. Fikk nettopp spise et helt kjøttmåltid i fred med en vakkert selvbehersket Ede på teppet. Har skjønt hva som lønner seg i den sammenhengen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...