Gå til innhold
Hundesonen.no

Pusene våre


swimzy

Recommended Posts

her kommer det bilder av våre pusekatter!!

Vi har hele 5 katter tilsammen og elsker de alle like høyt!!

Begynte med Nusse: langhåret huskatt

som blir 3 år i februar! Det er min første pus:

bilderannegrohartatt005fz0.jpg

Dette er Frøya, min andre pus! hun fikk jeg siden jeg ville ha selskap til nusse. hun er meganydelig syntes jeg!! husatt med lang pels! ble 2 år den 7.aug.06

bilderannegrohartatt032ns3.jpg

Dette er Carmen! Hun er min 3 pus og er ca 1 år å 5mnd gammel. fant henne i en søplepose sammen med sine søsken når hun var liten pus...uff, blir så irritert på folk som kan gjøre noe slikt!

bilderannegrohartatt016lr3.jpg

Dette er bilde av pusebrødrene våre som vi tok til oss, ellers skulle de avlives! De er 6.5 uke på bildet, men idag har de alt blitt 1 år og 2 mpnder gammel.Snoopy til venstre, diesel til høyre:

bilderannegrohartatt014oe3.jpg

Her er gutta idag:

dsc00536zm6.jpg

Diesel:

dsc00608ln1.jpg

Snoopy:

dsc00835oq7.jpg

dsc00817zr9.jpg

Ja, dette er våre puser!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Ting har skjedd her siden sist gang jeg la inn bilder her...

Vi har mistet vår kjøre diesel, han måtte gi opp kampen for sykdom, hadde slitt med det i 1 års tid nå min stakkars pus!!

her kommer det noen nye bilder ifra pusene våre:

Carmen tover på teppet:

divseptember105.jpg

divseptember110.jpg

divseptember145.jpg

divseptember148.jpg

divseptember156.jpg

divseptember139.jpg

divseptember141.jpg

divseptember142.jpg

divseptember335.jpg

divseptember337.jpg

divseptember340.jpg

Ja, høsten har kommet for fult nå:

divseptember201.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...