Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er det mest fantastiske du har opplevd med din hund?


Guest Vicky

Tror du hunden passer som terapi arbeider?  

19 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      14
    • Nei
      5


Recommended Posts

Guest Vicky

Hva er det mest fantastiske du har opplevd med din hund? Jeg er helt sikker på at en hver hunde eier har en god opplevelse med hunden som alltid vil bli husket. :D

Jeg husker da jeg nettopp hadde fått med Vicky hjem så var vi på besøk hos oppdretteren. Vi koste oss, også ble jeg nødt til å gå opp i annen etasjen å hente noe. Da lot jeg Vicky bli igjen nede, og jeg lukket døren. Da satte Vicky i et hjerte skjærende hyl. Hun gråt som en baby og kjempet for å få opp døren. Da jeg kom ned igjen var hun helt over lykkelig. Oppdretteren sa at det var morsomt å se at hun hadde blitt så knyttet til meg. Etter det begynte Vicky å følge meg over alt. Til hvert rom, og til hver krok. Det gjør hun fortsatt. Når jeg skal på do vil hun også være med. Hun er en skikkelig mammadalt. Typisk aussien. Den blir aldri knyttet til mer en en person, altså det motsatte av golden retrieveren... hehe...

Vicky er min lille skatt, hun betyr absolutt alt... :D:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har veldig lyst til å la LiLi bli terapihund når hun blir voksen! For eksempel å ta henne med på barneavdelingen på et sykehus en dag i uken eller noe. Vet dere hva kravene er? Først må jeg finne et sykehus som tillater hunder da, det gjør de nemlig ikke her..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

det hadde jo vært artig om Lili kunne jobbet sånn. :D Skal prøve å få snakket med noen på sykehuset om det, så

kan jeg prøve å finne ut noe.... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tini er det beste som har hendt meg sammen med de andre hundene jeg har hatt og Mico som jeg så å si har nå da.

Hunder er en veldig bra til terapi på mange slaks måter. Hundene mine har vært en terapi for med med å være sammen med meg og fått meg opp på beina igjen etter deprisjon og vanskelige tider.

Hunder gir en glede for mange. Syke barn på sykehus trenger virkelig en oppmuntring i hverdagen fra de ikke så morroe periodene..

Tini kunne passet godt som en terapi hund. Det rare ansiktet hennes og måten hun er på. Mange jeg har møtt synes Tini er den glaeste og blieste hunden de noen gang har møtt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Romeo ligger i senga mi hver natt. Og en natt for fire år sida (tror je :-k ) lå Romeo å sutta på lillefinger'n min :D Han var så søt der'n lå med lillefinger'n min i munnen sin :D

For øyeblikket har je to tisper på besøk, Molly(bc/lab) og Elizza(tibbe terrier).

Elizza har je kjent i no'n år, men Molly møtte je i går(mandag).

Allerede nå begynner Molly å hyle hver gang je går ut av rommet og hu itte får væra med.. Er litt artig å vite at etter bare to dager med å bli kjent har'a blitt så knytta tel meg at je itte kæinn gå ut av rommet før hu begynner å hyle :D

En litt sjarmerende ting med Elizza er at hu er mye gladere for å se meg enn eiera sine :x:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinka har ikke gjort noe som virkelig har satt inntrykk paa meg. Det er mest det at hun liksom er glad og trygg hele tiden som imponerer meg. Ivrig og alltid glad i deg (som hunder flest).

Tinka kunne nok saa absolutt vaert terapihund, med litt trening (selvsagt). Det som trengs er aa faa litt mer kontroll paa seg selv naar hun blir glad. Selve temperemantet er det ingen ting i veien med - hun er snill, glad, trygg, veldig stabil, ivrig, taalmodig og tilpasningsdyktig. Med litt trening kunne hun saa absolutt blitt terapihund!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Hver dag med Vicky er som en drøm :lol: (som regel.. hehe) Hun kan finne på mye dumt iblant, men likevel er hun best i verden...., *glad i Vickyen miin*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Diego hadde vore den perfekte terapi hund.

Stødig hund som ikke har noe i mot at folk duller med han.

Det mest fantastiske jeg har opplevd med Diego?? Hmm.

Har bare hatt han i 3 mnd.. Men må vel være ver gang jeg kommer

hjem.. Og om morningen..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nååååh! Tenk å komme hjem til en sånn kosebamse!!!!  :lol:  *jeg vil og!*

Hehe.. Han begynner å bli stor nå.. :D

Så nå er han snart en Stor Kosebamse.

Tiå går fort. Han e jo 5 mnd nå..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil ha en Aussie nå *vræææææl* :D  :D  :D  :(  :(  :D  :oops:  :D  :(  :(  

Måtte få det ut en gang - selv om det er OT :D  

Wheaten Terrier

Det sto om en WT som var å besøkte gamlehjemmet i hundesport :wink:

Det så jeg- selvfølgelig :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil ha en Aussie nå *vræææææl* :D  :D  :D  :(  :(  :D  :oops:  :D  :(  :(  

Måtte få det ut en gang - selv om det er OT :D  

Wheaten Terrier

Det sto om en WT som var å besøkte gamlehjemmet i hundesport :wink:

Men du skal jo kanskje snart få en kooiker.. :(

Er jo den "nest" beste rasen? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...