Gå til innhold
Hundesonen.no

Lyd tilsvarende klikkeren


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Tinka klikker av klikkeren - for å gjøre en lang historie kort - derfor kan jeg ikke bruke den. Hittil har jeg brukt "bra" i stedet, men det hadde vært svært kjekt å ha en betinget forsterker som er litt mer presis og "skarp" enn "bra". Har tenkt på å bruke smatting, men vil gjerne ha flere forslag. Fløyte er utelukket som betinget forsterker.

Skrevet

Er jo klikkelyd på sykltetøylokk, men den er ganske lav, også er det nokså tungvint å drasse rundt med et slikt lokk :P

Da har du de glass flaskene med noe drikke av noe slag, som har sånne korker/lokk som lager lyd. De er jo egentlig passe små. Og lager ikke veldig høy lyd.

Men lyd med tunga er jo greit. Da glemmer du den aldri noen steder. Lett tilgjengelig om bikkja gjør noe bra, ;)

Skrevet

Jo, klikkerlyd med tunga fungerer kanskje bra. Tror jeg får prøve det, syltetøylokk blir litt upraktisk. Jeg får ikke til å smekke så veldig høyt med tunga, men om jeg trenger høy lyd får jeg heller bruke "bra".

Skrevet

Du har jo hørt hvordan jeg "klikker" Tulla? Smatter med tunga altså.. Fins vel et utall lyder man kan lage med munnen, og den pleier de fleste å ha meg seg overalt.. :P Ellers har jeg hørt om penn, sånn der du trykker ned for å få ut pennen, og da kommer det en klikkelyd. Evt fins det elektroniske klikkere, med forskjellige lyder. Har ikke hørt noen av disse selv, men kanskje det er fx et pip, eller noe annet du kan bruke. Fås kjøpt med flere lyder pr klikker. Vet ikke hvor, lurer på om canis har, men det klarer du vel å søke deg frem til? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...