Gå til innhold
Hundesonen.no

Lyd tilsvarende klikkeren


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Tinka klikker av klikkeren - for å gjøre en lang historie kort - derfor kan jeg ikke bruke den. Hittil har jeg brukt "bra" i stedet, men det hadde vært svært kjekt å ha en betinget forsterker som er litt mer presis og "skarp" enn "bra". Har tenkt på å bruke smatting, men vil gjerne ha flere forslag. Fløyte er utelukket som betinget forsterker.

Skrevet

Er jo klikkelyd på sykltetøylokk, men den er ganske lav, også er det nokså tungvint å drasse rundt med et slikt lokk :P

Da har du de glass flaskene med noe drikke av noe slag, som har sånne korker/lokk som lager lyd. De er jo egentlig passe små. Og lager ikke veldig høy lyd.

Men lyd med tunga er jo greit. Da glemmer du den aldri noen steder. Lett tilgjengelig om bikkja gjør noe bra, ;)

Skrevet

Jo, klikkerlyd med tunga fungerer kanskje bra. Tror jeg får prøve det, syltetøylokk blir litt upraktisk. Jeg får ikke til å smekke så veldig høyt med tunga, men om jeg trenger høy lyd får jeg heller bruke "bra".

Skrevet

Du har jo hørt hvordan jeg "klikker" Tulla? Smatter med tunga altså.. Fins vel et utall lyder man kan lage med munnen, og den pleier de fleste å ha meg seg overalt.. :P Ellers har jeg hørt om penn, sånn der du trykker ned for å få ut pennen, og da kommer det en klikkelyd. Evt fins det elektroniske klikkere, med forskjellige lyder. Har ikke hørt noen av disse selv, men kanskje det er fx et pip, eller noe annet du kan bruke. Fås kjøpt med flere lyder pr klikker. Vet ikke hvor, lurer på om canis har, men det klarer du vel å søke deg frem til? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...