Gå til innhold
Hundesonen.no

Høns på tilbud! =)


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

De Ultra'ne som har tilbud er: Alna senter, Asker, Bryn senter, CC Vest, Handelsbyen Herkules (Hvor nå enn der er...!) Solsiden kjøpesenter, Storbyen, Stovner Senter og Sandvika Storsenter står det ihvertfall i brosjyren! :)

Skrevet

De Ultra'ne som har tilbud er: Alna senter, Asker, Bryn senter, CC Vest, Handelsbyen Herkules (Hvor nå enn der er...!) Solsiden kjøpesenter, Storbyen, Stovner Senter og Sandvika Storsenter står det ihvertfall i brosjyren! :)

Vet <_< Men alna hadde tydligvis ikke fått inn ett parti i dag. kanskje dem får i morgen..

Skrevet

Vet <_< Men alna hadde tydligvis ikke fått inn ett parti i dag. kanskje dem får i morgen..

Får håpe det! Tenkte jeg skulle lure mamma til å være med meg som sjåfør imorgen så jeg kan shoppe på 10 kr marked uten å bære meg ihjel på veien hjem! B)

Skrevet

Får håpe det! Tenkte jeg skulle lure mamma til å være med meg som sjåfør imorgen så jeg kan shoppe på 10 kr marked uten å bære meg ihjel på veien hjem! B)

Nå har jeg vært på shopping på ultra. Ikke rart jeg ikke fikk Høne-Pøne i går. :icon_redface: Det kom en pall inn akkurat i det jeg kom. Jeg tok to Høns (har ikke så stor frys) og etter meg strimlet det med folk som tok både 5 og 6 kasser.

Når jeg tuslet forbi høne-pallen etter en runde i butikken så var det helt rensket!

ellers så hadde dem mye annet bra 10kr tilbud

Skrevet

Nå har jeg vært på shopping på ultra. Ikke rart jeg ikke fikk Høne-Pøne i går. :P Det kom en pall inn akkurat i det jeg kom. Jeg tok to Høns (har ikke så stor frys) og etter meg strimlet det med folk som tok både 5 og 6 kasser.

Når jeg tuslet forbi høne-pallen etter en runde i butikken så var det helt rensket!

ellers så hadde dem mye annet bra 10kr tilbud

:P Åssen er det mulig da?? Høne-pøne er jo ikke digg en gang! :D

Men ja, myyye bra annet på 10 kr! :D Tok litt av på shoppinga jeg da... :)

Skrevet

Nå har Rema1000 900grams høner til 15kr stykket og OBS har jo nå tilbud på kylling lår husker ikke prisen men det er sånne store kasser fra prior som ikke er marinerte så fine å servere hundene(om ikke du vil ha dem selv da).

Kjøpte noen høner på rema i går måtte jo prøve å se hvordan hundene tok det(har ikke fått slikt før) og det gikk ned på høykant. De fikk 1/4 dels høne hver alle tre og ingen av dem har antydning til bløt mage i dag så dette kommer vi til å fortsette med(mor er kjempefornøyd og hundene også).

Skrevet

Så bra for dere! :)

Her er det heller lite med tilbud tror jeg! <_<

Og jeg trenger mer kjøtt til bikkja nå...

Skal høre på fiskebutikken om de har noen fiskehoder eller haler å avse ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...