Gå til innhold
Hundesonen.no

Sirkus triks


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Hei!

Er det noen som har sirkustriks som man trenger to hunder for å utføre? ;)

Skrevet

Jeg vet ikke om triks man er nødt til å ha to hunder for å utføre, men at to hunder gjør det samme trikset samtidig ser jo ganske bra ut da. Hvis do trener opp to hunder til å dekke og rulle rundt samtidig f.eks.

Vet ikke om det var noe sånt du tenkte på?

Guest Christine
Skrevet

Jeg vet ikke om triks man er nødt til å ha to hunder for å utføre, men at to hunder gjør det samme trikset samtidig ser jo ganske bra ut da. Hvis do trener opp to hunder til å dekke og rulle rundt samtidig f.eks.

Vet ikke om det var noe sånt du tenkte på?

Ja... ;) Tusen Takk!

Det vi har kommet til er:

*Den minste kryper under den største

*Hoppeover hverandre

Kan jo prøve og lære rull rundt også :P

Hundenes størrelser er:

*Vorsteh som er to cm for stor

* Liten Engelsk Setter

Så slalom imellom bena til den største blir uaktuelt :P

Skrevet

ene hunden hopper over den andre?

Om den ene er mindre, og klarer å krype under den andre?

og som nevnt før, at du bare lærer dem til å utføre det likt ;)

Guest Christine
Skrevet

Kanskje at to sitter ovenfor hverandre og på kommando løper de rett over og setter seg på den andres plass. Men jeg vet ikke hvordan man lærer det inn :P

Med to fuglehunder som kobler ut når de ser fugl... Skal fortelle dere når vi har lært de det trikset...

Om et par år ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...