Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke blogger følger du med på?


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Som tittelen sier: Hvilke blogger følger du med på?

Hvorfor akuratt den/de blogg(en) ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeg følger med på:

MartineH-

IW-

Charlotte sin treningslogg-

Cavalita-

SD-

Tuppetroll

Og noen få andre.

Hvorfor?

Fordi jeg synes at alle er informative, lærerike og morsomme å lese. Føler jeg kjenner alle ved å bare lese bloggen, og leser om opp og nedturer. De nevnte inspirerer meg til å skrive enda bedre og lengre i bloggen min, og det er jo kjempebra! Dere fortjener blomster hele gjengen ;)

Skrevet

Jeg følger med på bloggene/treningsloggene på:

hundene.com

jakt-labben.no

lebkira.com

klickerklok.se

klickerklok.se/pavlov

Hvorfor? Fordi dette er hunder/eiere jeg enten har visst av en stund, eller uansett syns er flinke og interessante å følge med på. Dessuten så oppdaterer de som oftest bloggene/treningsloggende relativt ofte sånn at det er nesten alltid noe nytt å lese hver gang jeg er innom.

Skrevet

Jeg følger med på mange blogger, men det som kjennetegner dem er

-at jeg lærer noe av dem

-at de er morsomt/interessant skrevet

-at det står om seriøs hundetrening der, ikke bare "idag gikk vi en tur, tralalala"

-og at de oppdateres ofte, helst flere ganger i uka ;)

Skrevet

hundene.com

jakt-labben.no

tuppetroll.com

Det er de tre jeg uansett sjekker når jeg er på maskina. Og så surfer jeg som regel rundt og sjekker de andre, selvfølgelig de jeg har linket til selv osv, da..

Skrevet

Jeg følger med på mange forskjellige - noen glemmer jeg stadig å sjekke, men de jeg sjekker daglig er:

hundene.com- Martine & dyra

torejorgen.com- Tore Jørgen og gjengen

miniulven.com - Julie & Mona

home.no.net/lassiag - Karine, Lassie og Fenris

tomik.se - Sandra & Thyra

vovvarna.net - 3 sheltier og en puddel

fridasplace.com - To sheltier og deres eier

sandrasverden.tk - Sandra & dyra

prikkedyret.com - Siri & prikkene

kenneladorea.com - Gunn Tove, tollerne og rrene

home.no.net/idaklei - Ida & amrisene

EDIT: Glemte kennelrealscoop.com - Line & dyra

I tillegg er jeg innom mange agblogger ukentlig, samt mange sider som har blogglignende ting. Jeg gidder ikke blogger som handler mer om eier enn hund, eller blogger som bare skriver "i dag har vi gått tur, det var koselig"...

Skrevet

Blogger jeg følger med på:

hundene.com

lebkira.com

tinka.tk

milo.moo.no

miniulven.com

Fordi de fleste av dem oppdateres ofte! Og det er morsomt å lese, spsielt hvis jeg har fulgt med i bloggen over lang tid ;)

Skrevet

Hundene.com og Miniulven.com! Er inne og kikker på andre sine en gang i mellom, men disse to kjenner jeg så de inngår i de daglige rutinene. Følger også med på noen svenske jaktsider.

Skrevet

Har bookmarket noen som jeg sjekker daglig...

Cavalita's

LebKira's

Vala's

Tuppetroll's

Djervekvinnen's

Mange andre sjekkes ukentlig...

Det viktigste er ikke en lærerik hundeblogg for meg, for meg er det og se hva folk jeg kjenner har gjort både selv og med hunden... ;)

Skrevet

-hundene.com

-miniulven.com

-benedicte&cita sin blogg

-speedysin.com (mest bilder:) )

Er vel dem jeg følger mest med på ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...