Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har hest her?


Toller

Recommended Posts

Mona å Magnar :P Blei kjent med hu gjennom skolen min der ho jobber...

Har vert i bygda i 3 år nå, så jeg har fått sett utrolig mange nydelige hester hun har hatt.

Stina er fabelaktig fin ;) Står i haugesund hun nå...

EDIT: var du på Nedstrand? :P

Ååå, Stina har jeg sett på på hjemmesiden deres. For en vanvittig flott hest! :P

Ikke så vanlig med den fargen på tinker etter hva jeg har sett heller.

Vet ærlig talt ikke helt hvor Motley stammer fra, men vet han ble født hos ei som heter Trine Skjeggerud.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 126
  • Created
  • Siste svar
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Jeg har ;) Verdens artigste, rareste og søteste varmblodsjente har jeg. Hun har nettopp blitt tre år, og skal til våren ut i banen. (den knirkefrie planen det hvertfall). Gikk mønstringsløpene i oktober.

I tillegg rir jeg tre travere en gang i uka - varmblods vallak, kaldblodsvallak og varmblodshoppe. Gutta er passelig opp i grunnlaget sitt, og er på premielista jevnt og trutt. Jenta kommer snart, veldig sterkt tilbake, etter en skadeforfulgt tre års sesong.

bilde av jenta mi: Loth Lorien

http://i65.photobucket.com/albums/h237/Lot...krutten0052.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*SLETTET*

Hei! Jeg jobbet en sommer på en rideleir på Tau (stavanger), der forelsket jeg meg i n cob som het Roxanne, er det hun? Eierene skulle selge og flytte til danmark så jeg har ikke sette henne siden, har jeg nå funnet henne?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rideleir på Tau? Eller mener du Jørpeland? Ridinstruktørene på rideskolen har flyttet til Danmark. Jeg var aldri på leir der, men trente der ellers..

Tror det het Tau der, de solgte til noen Hollandske folk tror jeg nok så bestemt. de hadde to ridebaner en oppfor huse deres og en nedenfor. pulss at du så ned på en lokal travbane. Mer vet ikke jeg om plassen.

Ja, jeg har også hester, fire stk. faktisk ;)

Rapp Støva:

Rappstva1.jpg

Benny Hellina:

Bennypbeite.jpg

Tunge Faks:

Faksenilp.jpg

Og sist, men ikke minst Vina Troll:

S5030147.jpg

Kaldblods alle sammen, to hopper og to vallaker.

*Dobbelpost. Endret av mod Nina*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Her er min beste hestevenn gjennom de siste 8 årene:) Starlight er en dansk sportsponni som på 23 år. Men ikke la deg lure av alderen, han er sprekere og har mer futt enn de fleste;) Han kom til Norge fra Danmark i 94', jeg kjøpte han i 99. i 00' tok jeg han ut av rideskolen for godt, etter at han hadde gått som skolehest i nesten 6 (alt for lange) år. Drev med sprang før, men nå er det dressur som hobby:) Rir også masse på tur, litt western for moro skyld og kjører vogn. Han kan brukes til alt:D Starlight er en meget spesiell hest med en veldig stor personlighet, og the one and only for meg:)

post-1745-1170634611_thumb.jpg

post-1745-1170634628_thumb.jpg

post-1745-1170634587_thumb.jpg

post-1745-1170634849_thumb.jpg

post-1745-1170634859_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg har en artig liten sak. Hun er en mislykka traver med altfor stort hodet på en altfor liten kropp og med noen lange, søte ører :D

Neida, hun er en varmblodsponni. Hun har aldri vært travtrent men har traverslekt. Hun er 6 år, og alltid like sprek. Bestest pånni <3

i213938376_10660_6.jpg

i213853366_47128_6.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
    • Hvordan er unghunden alene hjemme uten gamlemor? Jeg tenker at det kanskje er den yngste som rett og slett trenger mer alenetrening for å finne roen alene først. Jeg regner med dere har gjort de vanlige tingene med begge, som å gå tur eller aktivisering før dere går fra dem, har på radio, ikke for mye eller for lite plass, osv.  Hvis de er alene sammen med tilgang på kun ett rom og senger lett tilgjengelig, hvordan går det da? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...