Gå til innhold
Hundesonen.no

Drømmeferie


Wheaten terrier

Recommended Posts

Hva er ditt drømmeferiemål?

Til en liten stillehavsøy?

Isfiske på Svalbard?

Over grensa til Sverige? ( :angry: )

Sydenferie?

(btw. Syden er IKKE et land, så vennligst skriv hvilket land/øy/verdensdel du vil til :o )

hehe

Jeg har lenge ønsket å reise til Svalbard, og i vinter gikk drømmen i oppfyllelse. Et supert feriemål, som jeg gjerne besøker igjen...

Ellers så elsker jeg å stå på ski i de Østeriske Alper, Ischgl er favoritten, og turen går dit til vinteren igjen. banana

Ellers så drømmer jeg om å reise til Irland, Island og gjerne en tur til Alaska... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har vel ikke noe drømmested, men å dra på spa i sydligere områder (ikke helt sikkert på land :o )

Ellers å reise til island på rideferie, det er da noe jeg skulle ønske jeg fikk gjort engang. Sitte på hesteryggen, oppleve naturens krefter, bade i den blå lagunen (eller hva det kalles). Det er en drøm :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg vill dra på ei hytte ved sjøen og slappe av med hunden min! ro og fred...

Edit: har alle tantebarna på besøk, alltså 5 stk så jeg er litt kokt i hodet!

kom også på jeg vill til canada og besøke slektingene mine!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg reiser til Skottland igjen om noen dager, et av mine yndlingresiemål!

Har veldig lyst til Australia og New Zealand

Ellers frister både Irland, Hellas, Italia, Calefornia i USA, Canada, Shetland og Sør-England!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært i New York og på cruise i Karibien! Det var helt fantastisk :o Og jeg SKAL tilbake til USA engang :angry: Kanskje Florida? Men skal til NY også! hehe.. Ellers ville jeg kanskje dratt til Australia og Hawaii :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Australia

- Usa

- Hawaii

- New Zealand

- Cuba/den domenikanske republikk

- Brazil

- England - Skal en tur over i høstferien

- Italia

- Frankrike

- Singapore

- Diverse øyer i middelhavet

- Afrika (egypt, marokko, + safari en eller annen plass)

- Carribien

- Thailand

Helt sikker mange andre plasser.. :angry:

Men Australia, Hawaii, Usa og New zealand er favorittene..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Edinburgh og Glasgow.

Island (igjen).

Venezia og småbyer rundtomkring i Italia.

Dra rundt i Frankrike og lære meg å lage dritgod mat.

Sri Lanka.

Jeg kunne også tenkt meg å være i Amsterdam over en lengre periode. Bo der noen måneder eller noe sånt.

Dessuten vil jeg tilbake til Cardiff og Wales igjen.

Egentlig har jeg vel aller mest lyst til å dra på interrail, men det skal jeg jo forsåvidt gjøre når jeg er ferdig med vgs.

Forresten så kunne jeg også ha lyst til å dra til Gaza og flere afrikanske land, dog ikke på ferie.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har jeg utrolig lyst til å reise tilbake til Singapore. Jeg var der i påsken, og savner stedet og folkene noe utrolig. Vi bodde hos noen venner som har bodd der nede i 2 år, og er godt kjente. På den måten fikk vi også oppleve Singapore litt fra innsiden.

I tillegg har jeg lyst til å reise tilbake til Skottland igjen, hvor jeg var for 4 år siden.

Ellers har veldig lyst til å reise til Island, hvor jeg aldri har vært. En av mine beste venner er fra Island, og hun har fortalt mye om landet osv. Nå er hun flyttet tilbake, så det kunne vært kjekt å besøke henne i Island, og samtidig få oppleve landet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For øyeblikket kunne jeg gjerne tenkt med en skiferie alpene, eventuelt i noen av skisportstedene i frankrike. Fottur i pyrineene hadde heller ikke vært så dumt. New Zealand, opplevelsesferie med ski og fiske. Island har også fristet meg, gjerne på hesteryggen. Jeg drømmer også om å ta motorsykkellappen og dra på motorsykkelferie nedover europa, da spessielt tyskland.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg ikke klarer bære så tungt ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, og dermed mesteparten av vekten på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trøndersk) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid heller enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...