Gå til innhold
Hundesonen.no

Dumme gamle damer


magicka

Recommended Posts

Skrevet

Satt og spiste frokost utenfor Meny idag, så kommer det en dame, ca. i 50 års-alderen, med en ca. 4 år gammel jentunge. Så begynner hun å prate om (til en dame hun kjenner) at hun skal passe hund et par uker, en sånn mini-hund...

"Hva heter de greiene igjen? Åh ja, sånn Chivua...." ;)

Skal bare passe den for ungen sin skyld, så jentungen kan leke med den... STAKKARS hund, ungen er gal, hun løp rundt og slo på alle stolene og ropte til både meg og mange andre.... ;)

Så sier damen de rosende ord.... "Det er jo bare et sånt leketøy!" Aaaaaaarg! :angry2:

Kan noen forklare meg hvor grensen for leketøy går? ;)

Dumme, gamle nekedamer...

Skrevet

Jeg lurer på om jeg faktisk ikke hadde snakket til denne damen jeg.. Det der hørtes jo relativt skummelt ut, både for hund og barn.. Og utrolig kjipt for eierne...

Herregud for en verden vi lever i!

Skrevet

Uff, hørtes ikke bra ut!

Selv ville jeg sagt ifra- men når jeg er sint eller ergelig, sier jeg det jeg mener... Har litt temperament ja, men det sørger for at jeg sier det jeg vil også :P Men vil ikke si ting som sårer folk, det er jeg ikke flink til :)

Leketøy grensen synes jeg går- om man kan ta leken slenge den oppi lufta, ta den i do og sånne ting barn kan finne på, uten at leken får vondt! Der er grensen :P

Men 50 er ikke gammelt, synes at når man er oppi 75- da begynner man å dra på åra... B)

Skrevet

Usj. Har jeg hørt på to damer snakke om en hund som et leketøy for et barn så hadde jeg ikke nølt med å sagt hva jeg mener om den saken. De hadde virkelig fått høre det.

Skrevet

Huff!

Det er akkurat som for noen dager siden..Jeg kommer gående med Pito, så går det en dame med to unger forbi..Og når hun ser Pito så sier hun til ungene "å se den søte hunden, det er jo slik man putter i vesken"

og da roper jeg etter henne "NEI det er IKKE en slik man putter i vesken!"

Skrevet

Man kan jo lure på hvordan hundene kommer til å ende opp dersom denne utviklingen fortsetter.

De går vel en usikker fremtid i møte mange av dem uansett, en mote varer som kjent ikke evig og hva gjør de med chi'ene sine som ikke kan brukes lengre da?

Skrevet

De går vel en usikker fremtid i møte mange av dem uansett, en mote varer som kjent ikke evig og hva gjør de med chi'ene sine som ikke kan brukes lengre da?

Uff, tør ikke tenke på det... Synes det er fælt med avisoppslagene om de minihundene, og værre skal det bli :)

Skrevet

Tror ikke jeg hadde klart å holde kjeft i en slik situasjon jeg .. :) Det provoserer meg noe enormt når folk ser på dyr som leketøy.. uansett alder.

Skrevet

Som den hissige og rimelig kjapt irriterte menneske som jeg er, ville jeg ha latt denne "damen" få høre min skjenepreke om det å ha en hund.. She's a bitch :angry:

Skrevet

Ryddet litt OT-innlegg. Hold dere til topic. Vil dere diskutere alder så start en egen tråd under Alt mulig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...