Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva drømmer hunder om?


>Lene<

Recommended Posts

Skrevet

Ser på valpen vår når han ligger og sover; han bjeffer, hyler og griner. Så kommer det av og til andre rare lyder.

Hva i all verden er det de drømmer om? Er det om dagen de har hatt, andre dyr, sine eiere....? :icon_redface:

Noen teorier?

Skrevet

Hehe.. Det ser bra ut hvertfall :icon_redface: Mona vrenger øynene sine når hun sover, så vi ser bare det hvite. Nasty! Tror ikke de drømmer med bilder sånn som oss, men at de får noen signaler som gir utslag.. En eller annen kobling som gjør at de opplever ett eller annet.

Guest Christine
Skrevet

Milo drømmer med føtter, ører, halen og i går rørte leppene på seg som bare fy :P

Skrevet

Har hørt at når hunder drømmer så bearbeider de alt som har skjedd i løpet av dagen, akkurat som hos oss mennesker.. Det hører jo logisk ut!

Det hender vi hører Chica bjeffe, knurre og pipe i søvne, og noen ganger er også beina og kroppen i bevegelse også.. Moro å se på :P

..men bare ekkelt dersom hun har øyet oppe, for da ser du det går rundt eller at det er helt hvitt.. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...