Gå til innhold
Hundesonen.no

Å løpe i bokstaver


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Nerver kommer, nerven går, nervene til Christine kom fram i går :D

På en utstilling løper jo man i forskjellige bokstaver.

Hvordan bokstaver gjelder? og finnes det noen tips for hvordan man skal løpe de?

På forhand takk :wacko:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nerver kommer, nerven går, nervene til Christine kom fram i går :D

På en utstilling løper jo man i forskjellige bokstaver.

Hvordan bokstaver gjelder? og finnes det noen tips for hvordan man skal løpe de?

På forhand takk :wacko:

Kva meiner du her...? Bokstaver på utstilling?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Er ikke vondt ment, eller et forsøk på å være ekkel, men jeg forstår ikke hva du mener! Er dette noe du skal gjere i utstillingsringen? (har aldri hørt om sånt jeg :D )

Jepp :wacko:

Dommeren kan be deg om å løpe i den og den bokstaven, for å se hunden bedre...

Mona: Det er jo akuratt det jeg også lurer på :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp :wacko:

Dommeren kan be deg om å løpe i den og den bokstaven, for å se hunden bedre...

Mona: Det er jo akuratt det jeg også lurer på :D

Hm, det må være på andre raser enn schäfer i værtfall.. jaja, man lærer stadig noe nytt! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha, Kathrine skal prøve seg på forklaring ;P

Ikke bli overrasket om dere ikke forstår!

Jeg prøver meg på bokstaven L, hvis dommeren spør deg om og løpe i en L:

i195671192_78912.gif

Min flotte røde prikk er altså dommeren :D

Du løper fra dommeren med hunden på venstre side og følger L en, altså du er den sorte din hund den grønne, på slutten av L en snur du slik at du får hunden på høyre side og løper tilbake slik at du fortsatt skal være den sorte streken!

Haha, dårlig forklart, ikke sant? =/

EDIT: Ja, aldri opplevd det på vanlig ekstriør, og bare 1 gang på JH

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke det er så ofte man løper i bokstaver på en vanlig utstilling,men har fått inntrykk av at det skjer mye på juniorhandling.

Var dere ikke innom dette på handlerkurset etter at jeg hoppet av da? Er vel JH chris sikter til, siden hun skal være der. Må være umulig å løpe en F og E?! Merkelig..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke det er så ofte man løper i bokstaver på en vanlig utstilling,men har fått inntrykk av at det skjer mye på juniorhandling.

Det stemmer. Man blir ikke bedt om å løpe bokstaver på eksteriørbedømming. Dette skjer kun under juniorhandling. Dette for å vise at du klarer "vendinger" og alltid klarer å ha hunden mellom deg og dommeren. Det er f.eks veldig vanlig å løpe en "T". Da løper du rett opp, til venstre, snur, går hele veien tilbake (forbi punktet du kom opp og like langt andre vei) snur igjen, og går ned samme vei du gikk opp. Vanskelig å skrive, best å vise :D

Spør en erfaren Junior handler, eller meld deg på kurs!

Lykke til:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Altså..

Hva hender om jeg skal gå en E, får hunden på riktig side, men går en krøllete E da?

Er jo ikke alle som har orienteringssans heller :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha, hvis det blir setter i JH også så :)

Men ikke si det til noen <_<

Hva stiller folk i JH forresten?

Puddel :D

Skal kanskje stille saluki (Kira til Guro, som for øverig tok begge de små certene sine i helgen) på Bjerke også :lol: I hvertfall den ene dagen, så får vi se på den andre.. (skal snakke med noen puddel folk tror jeg..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Puddel :D

Skal kanskje stille saluki (Kira til Guro, som for øverig tok begge de små certene sine i helgen) på Bjerke også :lol: I hvertfall den ene dagen, så får vi se på den andre.. (skal snakke med noen puddel folk tror jeg..)

Skal du på NKK Trondheim ? :D:)

Stiller Setter...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...