Gå til innhold
Hundesonen.no

han drømmer så søtt


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

nå ligger Bajas nede på gulvet og sover så tungt! nå lager han noen rare stønne lyder :huh:

hkenny lagde pipelyder når han sov ;) lurer på hva de drømmer om! har hundene deres noen spesielle lyder når de sover? fortell :P

Skrevet

Rambo løper med beina, lager en ynkelig lyd som antakeligvis er bjeffing i drømmen i og med at han gjør det maaange ganger før han holder opp, knurrer av og til og åpner øynene mens de drar fort fra side til side :huh:

Skrevet

Han bjeffer i søvne, men ikke sånn at folk nesten mister hørselen, slik som når han er våken, bare små boff. Ofte 3 i slengen.. Boff boff boff, boff boff boff... :huh:

Nå grynter han mye, og snur på seg. Så han er forbudt på soverommet om natten, jeg får ikke sove så mye som han styrer på... :rolleyes:

Skrevet

Jeg er overbevist om at Freya er en stor jakt- eller vakthund i drømmene sine. Labbene går, hun vrir på seg og sier "ngh, ngh". Heldigvis holder hun bare på sånn når hun sover i sofaen, for ja det er søtt, men ikke så søtt at jeg hadde orket å dele soverom med vesenet :huh:

Skrevet

Taika beveger beina, som om hu løper på en eng eller no :huh:

Også bjeffer hu, klynker og uler ;) morsomt å site å se på egentlig!

Men er enig i at når hu har øynene åpne, og det er liksom bare hvitt der, da er det ekkelt!

Skrevet

Maja snorker, ruller med ørene og har noen bevegelser som minner meg om ett epilepsi annfall.. Litt ekkelt å se på. Får håpe det ikke er epilepsi da... :huh:

Skrevet

Løper, går, logrer, bjeffer. knurrer piper og uler i søvne. :huh:

En gang satte han i et ul som var så høyt at han vekket seg selv, men bare halvveis, så han fortsatte å ule i 15 sekunder i halvvåken tilstand. Måtte vekke ham for å få ham til å slutte. Trodde jeg skulle få infarkt, men du verden så komisk det var i ettertid. ;)

Tror de drømmer omtrent som oss, og bearbeider inntrykkene.

Skrevet

det varierer, noen ganger knurer han, å noen ganger stønner han. så rører han på bena og overleppa

Skrevet
En gang satte han i et ul som var så høyt at han vekket seg selv, men bare halvveis, så han fortsatte å ule i 15 sekunder i halvvåken tilstand. Måtte vekke ham for å få ham til å slutte. Trodde jeg skulle få infarkt, men du verden så komisk det var i ettertid.

Min gjorde akkurat det samme for noen netter siden. Har aldri hørt han ule før. Han vekte både meg og gubben, også tilslutt seg selv. Det var virkelig komisk å se utrykket han hadde når han våknet. Han så helt forskremt ut ;)

Skrevet

Min gjorde akkurat det samme for noen netter siden. Har aldri hørt han ule før. Han vekte både meg og gubben, også tilslutt seg selv. Det var virkelig komisk å se utrykket han hadde når han våknet. Han så helt forskremt ut ;)

Balder gjor også det samme for noen netter siden ;)

Her våknet alle i huset og så våknet han selv helt forskrekket, det var skikkelig høyt og hørtes nesten ut som sånn krigsalarm ;)

Ellers pleier han å ha noen merkelige rykninger, knurre, sutre, boffe, smatte, logre og løpe med beina. Er veldig søtt å se på ;)

Skrevet

Aiko "løper", knurrer, boffer og flekker tenner...

Ally "løper", knurrer, boffer og snorker veldig høyt!

Skrevet

Rikke får skikkelig rykninger bestandig! :rolleyes: og grynter litt av og til! har også hørt et par - tre snork av og til å! de sovelydene hennes er skikkelig søte! ;)

Skrevet

Box snorker så leppene flagrer når han er i dyp søvn :P Også kommer det noen boff, litt knurring av og til eller vill logring :P Hadde vært morsomt å vite hva de drømmer :P

Skrevet

Gizmo lager noen rare lyden av og til ja :P Syns det er så kjempe søtt når hundene ligger å sover jeg da :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...