Gå til innhold
Hundesonen.no

Magebelter?


Recommended Posts

Er ikke så veldi lett å gå tur med 3 hunder samtidig uten å ødelegge armen :wub:

så nå skal jeg kjøpe magebelte, vil gjerne finn et rimelig et da økonomien ikke er helt på topp for tiden.

Noen son vet om noen på nette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke så veldi lett å gå tur med 3 hunder samtidig uten å ødelegge armen :wub:

så nå skal jeg kjøpe magebelte, vil gjerne finn et rimelig et da økonomien ikke er helt på topp for tiden.

Noen son vet om noen på nette?

Jeg ville lagt mer vekt på kvalitet enn pris. Stor forskjell å gå med et dårlig belte, kontra et behagelig belte.

Jeg har selv et fra Baggen som jeg er kjempefornøyd med. Det er polstret (og med refleks) og har strikk i festeanordningen til båndet, samt en grei hurtigutløser. Denne selges bl.a på Canis.

Tidligere hadde jeg et i lær, men det var ikke særlig bra. Beltet sklir gjerne litt opp, særlig hvis man har hofter :rolleyes: og da er det godt med litt polstring.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har samme baggen belte som molly, og er storfornøyd. Ja, den er litt dyr, men så får man et kvalitetsbelte også da :wub: Mange av disse billigere variantene sklir lett opp og har en dårlig (i mine øyne) festeanordning til båndet. Disse beltene med kroker til å hekte båndet på fungerte ikke for oss (lånte et en periode), hundene klarte på et eller annet finurlig vis lirket båndet ut av kroken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei !

Jeg har også belte fra Baggen og er super fornøyd. Går i perioder med to hunder og da er det gull verdt med strikken som sitter i beltet, det er ryggen min veldig glad for ;)

Samt at den har mye bedre kroker/fester for hundebåndene og en kan føle seg trygg på at hundene ikke kommer seg løs, slik man kan oppleve med eks Kennel belte hvor båndet kan hoppe av kroken. Skummelt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...