Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til hund.


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

ja jeg bare sitter her å drømmer meg litt bort :P og tenker mye på hund nr 2. Men som sagt det blir ikke med det første. Men vil planlegge litt. Og jeg har vel bestemt meg at neste blir aussie eller Border collie, heller mest mot siste rase.

Og jeg vil nok ha en hann hund... MEN til spørsmålet:

Jeg vil ha et greit navn, kanskje godterinavn :P Navn på sjokolade o.l.

Noen tips?

Trenger noen ideer :icon_redface:

Skrevet

Japp, Nonstop, Smarties, Bounty, Kvikk Lunsj, Godt og blandet, Solo, Farris, Fanta, Freia, Melkerull :P , Daim, Sjoko-Kirsj, Kinder max, Lion, Mars, Milky Way, Stratos, Troika, Pringles og maaange flere :icon_redface:

Skrevet

liker godt troika og crispo. :P Men tar gjerne imot fler :icon_redface:

Er forresten crispo og troika guttenavn :P

Crispo guttenavn og troika jentenavn??? Det synes jeg høres riktig ut. :P Tror jeg, da...

Skrevet

Crispo guttenavn og troika jentenavn??? Det synes jeg høres riktig ut. :icon_redface: Tror jeg, da...

Enig i det, tenkte på det da jeg skrev Troika. Det er nok et jentenavn... Men Troy er guttenavn da :P

Skrevet

Nå heter mammahunden vår Solo, da, så jeg går for brus: Farris, Pepsi, Bris, Fanta (kanskje tispenavn, det da). B)

Guest Jonna
Skrevet

A.Kelpie jeg trener mye med heter Bocca. (det er en gutt)

Kjappt og lett å bruke i skogen.

Skrevet

Leon da :P

Eller whisky navn: Chivas. Jack. Baileys kanskje, det er jo godteri :P Bailey...

Charlie synes jeg er et fint hannhund navn da. Orion...

Eller som jeg kaller min Leon for tida: ADHD :icon_redface:

Skrevet

Går for butikker jeg, så får du hele pakka :P Prix, Rimi, Sambo, Mega, Ica, Kiwi, Joker, Narvesen, Mix, Rema, Shell, Esso, ovs..

Er det en butikk som heter Sambo? Her har vi Bunnpris og Statoil! :icon_redface:

Guest Christine
Skrevet

Milky Way hehe...

Der har du navnet på min framtidige hund :)

Skrevet

Liker godt Crispo og Cuba, jeg da. Non Stop er også veldig søtt, særlig om hunden er litt "hyper", og er særs lite i ro.

  • 1 month later...
Skrevet

Energy er vel en sjokolade er det vel? :o

Ellers så har du jo Frolic ( hundegodteriet jeg tenker på ja ;) ), Sweet Heart, Slush, PinUp, Lolipop & Twix!

Det var de jeg kom på i farta! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...