Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til hund.


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

ja jeg bare sitter her å drømmer meg litt bort :P og tenker mye på hund nr 2. Men som sagt det blir ikke med det første. Men vil planlegge litt. Og jeg har vel bestemt meg at neste blir aussie eller Border collie, heller mest mot siste rase.

Og jeg vil nok ha en hann hund... MEN til spørsmålet:

Jeg vil ha et greit navn, kanskje godterinavn :P Navn på sjokolade o.l.

Noen tips?

Trenger noen ideer :icon_redface:

Skrevet

Japp, Nonstop, Smarties, Bounty, Kvikk Lunsj, Godt og blandet, Solo, Farris, Fanta, Freia, Melkerull :P , Daim, Sjoko-Kirsj, Kinder max, Lion, Mars, Milky Way, Stratos, Troika, Pringles og maaange flere :icon_redface:

Skrevet

liker godt troika og crispo. :P Men tar gjerne imot fler :icon_redface:

Er forresten crispo og troika guttenavn :P

Crispo guttenavn og troika jentenavn??? Det synes jeg høres riktig ut. :P Tror jeg, da...

Skrevet

Crispo guttenavn og troika jentenavn??? Det synes jeg høres riktig ut. :icon_redface: Tror jeg, da...

Enig i det, tenkte på det da jeg skrev Troika. Det er nok et jentenavn... Men Troy er guttenavn da :P

Skrevet

Nå heter mammahunden vår Solo, da, så jeg går for brus: Farris, Pepsi, Bris, Fanta (kanskje tispenavn, det da). B)

Guest Jonna
Skrevet

A.Kelpie jeg trener mye med heter Bocca. (det er en gutt)

Kjappt og lett å bruke i skogen.

Skrevet

Leon da :P

Eller whisky navn: Chivas. Jack. Baileys kanskje, det er jo godteri :P Bailey...

Charlie synes jeg er et fint hannhund navn da. Orion...

Eller som jeg kaller min Leon for tida: ADHD :icon_redface:

Skrevet

Går for butikker jeg, så får du hele pakka :P Prix, Rimi, Sambo, Mega, Ica, Kiwi, Joker, Narvesen, Mix, Rema, Shell, Esso, ovs..

Er det en butikk som heter Sambo? Her har vi Bunnpris og Statoil! :icon_redface:

Guest Christine
Skrevet

Milky Way hehe...

Der har du navnet på min framtidige hund :)

Skrevet

Liker godt Crispo og Cuba, jeg da. Non Stop er også veldig søtt, særlig om hunden er litt "hyper", og er særs lite i ro.

  • 1 month later...
Skrevet

Energy er vel en sjokolade er det vel? :o

Ellers så har du jo Frolic ( hundegodteriet jeg tenker på ja ;) ), Sweet Heart, Slush, PinUp, Lolipop & Twix!

Det var de jeg kom på i farta! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...