Gå til innhold
Hundesonen.no

Rare sitte/ligge stillinger?


Ane_

Recommended Posts

Har hundene deres noen rare stillinger de pleier å sitte/ligge i?

Solo sitter sånn her i sofan.. Hehe.. Alle ler av henne og sier at hun ser ut som et barn... :)

Solositter.jpg

Hun har flere andre stillinger også, men jeg tok dette i går og syns det var litt morsomt.. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Spesielt rare liggestillinger har hun vel ikke, annet enn å ligge på ryggen og snorke.

ryggen2.jpg

Dessuten liker hun å ligge under skrivebordet:

underskrivebord.jpg

Det hender hun setter seg ned i trappa:

trappa.jpg

Men Tinka sitter i spagaten! Fant ikke så veldig mange bra bilder av det akkurat nå, men du ser det så vidt. En god del av dere som har møtt Tinka har sikkert sett hennes vakre sittestilling...:

hode2.jpg

sittermedkappe.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chessea pleier å stå på to på verandaen. I sofaen pleier hun også å sitte som et barn, med tunga hengende halvveis ut av munnen. Og når hun sover pleier hun å ligge på ryggen. :wub: Og ikke minst: Hun pleier å sitte slik som Tinka med baken på et trinn i trappa og labbene på trinnet under. Hehe.

chessea008as0tb.jpg

Chessea i sin vanlige positur på verandaen. (Tatt før hun ble klippet vel å merke)

Mer bilder ommer senere!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ingen bilder av det men de gangene Freya får ligge i sengen legger hun seg på ryggen med bakbeina utstrakt. Ser nesten ut som hun vil ligge slik vi gjør :)

På magen?

Pia ligger sånn stadigvekk. På magen med bena rett ut bak seg.

Men spagat slik som Tinka :wub: det har jeg aldri sett før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke noe bilde av det, men Pippin ligger ofte på ryggen mellom oss i senga, med hodet på puta og alle beina opp i lufta. Slik ligger han og snorker høyt! Jeg forstår ikke hvordan det er mulig å sove i den stillingen i det hele tatt. Innimellom velter han over på siden, og da deiser han gjerne en labb midt i fjeset på meg. Hadde han vært en grand danois eller noe annet svært hadde han vel drept meg for lenge siden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Balder har en del forkjellige sitte/ligge stillinger, men her er noen av dem:

Elsker å sove med en bamse, da har han alltid hodet på den og holder den fast mellom labbene.

balderbamse.jpg

balderbamsensin.jpg

Det blir alltid litt rare stillinger når katten ligger på samme stedet.

balderpepsi-1.jpg

balderpipi.jpg

Han elsker å sole seg og hvis noen forlater solstolen så er han rask med å hoppe oppi.

balderstol.jpg

baldussen-1.jpg

Her har han ingen plass å legge hodet hihi.

Bilde5204mini.jpg

baldersitterstolen.jpg

Litt mange bilder kanskje :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:D Blir sonen brukt som kontaktformiddler nå igjen?? :D:(

Hadde vært morro med det første Sonenparet da :(

Jeg var mye på en chat for noen år siden der det etterhvert ble mange par, sist jeg fikk rapport hadde chatten resultert i tre babyer! :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
    • https://atferdskonsulenter.no/ har stort sett gode folk, selv om jeg ikke kan gå god for alle. Anna Bjurgård Compton, Hilde Arneberg, Kjersti Bjøntegaard, Gry Eskeland, Nina Haaland og Lise Fredriksen kjenner jeg til og kan anbefale. Arne Aarrestad og Siri Linnerud har jeg lest nok av og såvidt møtt til at jeg vil gå god for dem.  
    • Hvilken landsdel? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...