Gå til innhold
Hundesonen.no

Gått et klikkerkurs


Kjerstii

Recommended Posts

Skrevet

Jeg gikk i høst et 8 ukers klikkerkurs med Taika på Canis hundeskole, der var det utrolig flinke hundeinnstruktører! Og jeg lærte en hel masse!

venninna har nå fått seg egen valp, hun har to fra før, men de er liksom familiens hunder.

Hun fikk hunden i starten av april, og hun vil nå lære den litt hverdagslydighet f.eks. sitt, dekk, bli osv.

Men problemet er at hun ikke har rå til å dra på valpekurs. Hun lurte derfor på om jeg ville holde et lite kurs for henne, der jeg kan hjelpe henne. Ja, jeg vil, men er det så lurt at jeg er "innstruktøren" hennes?

Hun har fått lånt klikkerboka fra Canis av meg. Hun har også klikker, men vil at jeg skal hjelpe henne å lære inn klikkern, sånn at hun ikke gjør noen grove feil.

Skal jeg gjøre det?

Skrevet

Jeg tror det er mange som klikkertrener på egen hånd, med bare boka som hjelp. Du har jo gått kurs, og vet om de feilene man kan gjøre i begynnelsen, jeg tror ikke du skal undervurdere kunnskapene dine :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...