Gå til innhold
Hundesonen.no

Engelsk Setteren Milo


Guest Christine

Recommended Posts

  • Svar 202
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine

Takk, Takk :)

Veel, har enda et bilde som jeg tok i dag med pappas kamera, som være med :)

Ja, han har begynt og ta overtak i huset vårt nå. Er det rart folk i klassen synes Milo ligner på en kamphund?

DSC03093.jpg

Som hund som eier B)

NB! Så det ikke skal forekomme diskusjoner så er det en softgun pistol, uten kuler og kulelager i :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Jeg Må få treffe Milo en gang :)

Greit det..Men bare forbred deg på at han er viiirkelig overlegen :)

Ingvild: Ja, lenge siden sist. Kommer på treffet på Tirsdag tror jeg. Og om vi tar det sonen-treffet på Søndag så møtes vi jo da :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Greit det..Men bare forbred deg på at han er viiirkelig overlegen :)

Ingvild: Ja, lenge siden sist. Kommer på treffet på Tirsdag tror jeg. Og om vi tar det sonen-treffet på Søndag så møtes vi jo da :)

Overlegen er han, det skal være sikkert. :D

Sonentreff på søndag? Har jeg ikke fått med meg, skal se om det passer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Guest Christine

Takk til Cavalita for dette bildet:

30juni047.jpg

Tygge Tygg

DSC03187.jpg

Når jeg ikke får spist no, må jeg slikke på beinet da:

DSC03189.jpg

Bein er godt

DSC03186.jpg

"Put your ass in the air, put you're ass up in the air, put your ass in the air" :)

DSC03180.jpg

Ja, jeg suger i engelsk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine
Han så jo heller sur ut på det femte bildet. tongue.gif

Men at han er leken i hagen deres skal jeg skrive under på. Milo er kjempepen. wub.gif

Ja, han ser råsur ut :P Han må da få sine uheldige øyeblikk han også(Så var han litt sur pga at jeg stjal bamsen)

Jess! Endelig noen som kan skriveunder på at Milo er leken ute i hagen :)

Tusen Takk skal du ha, jeg synes det samme selv :P

Milo: drep bamsen!

*kremt,host og hark* Ikke si det til Milo da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Du har nok verdens peneste ES! Morsomme bilder! Pen jente også! :P

Takk for det :)

Skulle ønske dommere kunne mene det samme :rolleyes:

Milo har lært seg og dykke. Var netopp i fjæra, og han dykket som abre f*** :P Men kameraet er jo ødelagt så fikk ingen bilder <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Guest Christine

Tusen Takk ;)

Liten oppdatering angående oss:

Bikkja er halt, blir nok dyrlege tur snart. Ellers har vi sluttet på agility, har en utstilling igjen også nå snart skal jeg melde oss på spor kurs, og begynne igang med Blodspor. Mot vinteren satser vi på bronsemerke kurs, så får vi se da, om vi klarer det eller ei :icon_redface:

Skal installere Frontpage i morgen(Takk til SD for cd ;)) så får vi se hvor lang tid det tar før hjemmesiden vår kommer ut :D

73e1985c.jpg

930e0676.jpg

hehe..

56686025.jpg

Linselus?

972723e8.jpg

Morsomt å skue utover havet

3e84a573.jpg

Ei viss veninne som ikke klarer og holde kamera i ro :rolleyes:

e33f1b5f.jpg

*stoooor-klem*

a5d3ae43.jpg

DSC03144.jpg

DSC02942.jpg

DSC03416.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...