Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som pleier å gå gode lange turer hverdag...


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Nå om dagen er det utrolig varmt og mine hunder er ihvertfall helt utslått.. Jeg pleier alltid å gå gode laange turer hverdag.. Men nå som det er så varmt har jeg ikke gått så lange turer.. bare sånne bæsje tisse turer..

Men jeg går alltid gode turer på kvelden, etter kl 22.00

Går dere lange turer midt på dagen ?

Eller venter dere til kvelden?

Litt nysgjerrig :);)

Skrevet

Nei vi går ikke så lange skogturer når det er på det varmeste. Pito blir helt utslått og det gjør jeg også.

Skrevet

Hvilken varme? Den som befant seg i Trøndelag i 3 dager, og har forsvunnet på mystisk vis? <_<

Nei, jeg pleier ikke å gå lange turer i varmen, det orker hverken jeg eller hundene.. Men når det er svalt og behagelig, enten på morgenen eller kvelden, da kan vi nok ta oss en god tur ja.. De gangene det er varmt.. hehe

Skrevet

Jeg tar en lang tur på morgenen eller kvelden. Hun får løpe rundt i hagen et par timer hver dag så hun får nok mosjon selv om det er varmt. Hvis vi går på tur midt på dagen legger hun seg bare ned med en gang vi finner skygge og nekter å gå videre, så da er det like greit at hun får løpt fra seg i hagen.

Skrevet

Når det er varmt og skoledager, får hun turer hvor vi begge sløver. Ofte går vi opp og ned en dal hvor det er en bekk hun kan bade i (selv om den stinker kloakk), den turen tar ca en og en halv time eller noe sånt.

I sommerferien går vi langtur på kvelden/natta og korte lufteturer på dagen. Det samme gjelder lydighetstrening.

Skrevet

Går ikke tur i varmen nå, nei. Det er jo dyremishandling å gå tur med den hunden med en gang det er over 20 grader, hun henger i båndet og ser klar ut til å dø når som helst. Skal jeg gå tur så må det bli sent på kvelden! :)

Skrevet

Jeg går ikke langturer i varmen nei. Både jeg og hunden er helt slått ut, og ingen av oss orker og gå på langtur. På kvelden går jeg ganske lange turer, vi pleier gå opp til skogen og inn til et vann, her svømmer begge tvers over ca. 100 m en vei og tilbake igjen :)

Skrevet

Er jo ikke så veldig varmt i bergen nå, men når det er ganske varmt (over 20 grader) pleier vi bare å gå tur etter ni. Ellers blir det bare små "tisseturer".

Skrevet

jeg går ikke lang tur hvis hunden sliter med varmen bare av å ligge i skyggen.. går heller i kveldinga.. hadde jeg hatt en hund som likte å bade hadde vi bada flere ganger til dagen!!!

Skrevet

Heldigvis bor jeg like ved et naturområde med en lang elv. Så der er det kjølig hele tiden.

Så han bader og koser seg på like lange turer som vanlig :)

Skrevet

Går der det er mye trær og skygge. Mye trær langs fjellsiden der vi går og når vi kommer på toppen er det et vann til å kjøle seg ned i.

Skrevet

Jeg går langtur om morgenen, da er vil hjemme ca kl 9.00 eller tidligere, og har da gått ca 2timer.

På ettermiddagen/kvelden drar jeg og ei venninne på tur med hundene opp til et vann hvor de får bade og herje.

Ved det ene vannet går vi oppover i en skog, der er det skugge, mens ved det andre vannet er det trær ved stien vedsiden av vannet, så der bilr det også skygge. :)

Skrevet

Med de pelsdyrene jeg har så tar vi livet veldig med ro når det er varmt ute.

Gikk en tur ned til dyrelegen for å sjekke vekten på Aiwa på mandag og da spylte jeg henne før jeg gikk og hun fikk vann å drikke hos dyrelegen og når vi gikk forbi senteret så gikk jeg likesågodt innom der og kjøpte is til meg og henne(det likte hun veldig godt) også gikk vi hjem etterpå.

men så jo at når jeg kom hjem så var hun rimelig sliten og varm så hun ble spylt da også for å kjøl :) e henne ned også tok jeg meg en lunke dusj(ble en smule kaldt med bare kaldt vann).

Skrevet

Vi bader som regel på varme dager, har et badevann rett nedfor huset. Går også tur om kvelden/natten, jeg bare elsker å gå tur på kvelden/natten :) Balder pleier også få masse isklumper i vannet sitt og det hjelper på litt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...