Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som pleier å gå gode lange turer hverdag...


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Nå om dagen er det utrolig varmt og mine hunder er ihvertfall helt utslått.. Jeg pleier alltid å gå gode laange turer hverdag.. Men nå som det er så varmt har jeg ikke gått så lange turer.. bare sånne bæsje tisse turer..

Men jeg går alltid gode turer på kvelden, etter kl 22.00

Går dere lange turer midt på dagen ?

Eller venter dere til kvelden?

Litt nysgjerrig :);)

Skrevet

Nei vi går ikke så lange skogturer når det er på det varmeste. Pito blir helt utslått og det gjør jeg også.

Skrevet

Hvilken varme? Den som befant seg i Trøndelag i 3 dager, og har forsvunnet på mystisk vis? <_<

Nei, jeg pleier ikke å gå lange turer i varmen, det orker hverken jeg eller hundene.. Men når det er svalt og behagelig, enten på morgenen eller kvelden, da kan vi nok ta oss en god tur ja.. De gangene det er varmt.. hehe

Skrevet

Jeg tar en lang tur på morgenen eller kvelden. Hun får løpe rundt i hagen et par timer hver dag så hun får nok mosjon selv om det er varmt. Hvis vi går på tur midt på dagen legger hun seg bare ned med en gang vi finner skygge og nekter å gå videre, så da er det like greit at hun får løpt fra seg i hagen.

Skrevet

Når det er varmt og skoledager, får hun turer hvor vi begge sløver. Ofte går vi opp og ned en dal hvor det er en bekk hun kan bade i (selv om den stinker kloakk), den turen tar ca en og en halv time eller noe sånt.

I sommerferien går vi langtur på kvelden/natta og korte lufteturer på dagen. Det samme gjelder lydighetstrening.

Skrevet

Går ikke tur i varmen nå, nei. Det er jo dyremishandling å gå tur med den hunden med en gang det er over 20 grader, hun henger i båndet og ser klar ut til å dø når som helst. Skal jeg gå tur så må det bli sent på kvelden! :)

Skrevet

Jeg går ikke langturer i varmen nei. Både jeg og hunden er helt slått ut, og ingen av oss orker og gå på langtur. På kvelden går jeg ganske lange turer, vi pleier gå opp til skogen og inn til et vann, her svømmer begge tvers over ca. 100 m en vei og tilbake igjen :)

Skrevet

Er jo ikke så veldig varmt i bergen nå, men når det er ganske varmt (over 20 grader) pleier vi bare å gå tur etter ni. Ellers blir det bare små "tisseturer".

Skrevet

jeg går ikke lang tur hvis hunden sliter med varmen bare av å ligge i skyggen.. går heller i kveldinga.. hadde jeg hatt en hund som likte å bade hadde vi bada flere ganger til dagen!!!

Skrevet

Heldigvis bor jeg like ved et naturområde med en lang elv. Så der er det kjølig hele tiden.

Så han bader og koser seg på like lange turer som vanlig :)

Skrevet

Går der det er mye trær og skygge. Mye trær langs fjellsiden der vi går og når vi kommer på toppen er det et vann til å kjøle seg ned i.

Skrevet

Jeg går langtur om morgenen, da er vil hjemme ca kl 9.00 eller tidligere, og har da gått ca 2timer.

På ettermiddagen/kvelden drar jeg og ei venninne på tur med hundene opp til et vann hvor de får bade og herje.

Ved det ene vannet går vi oppover i en skog, der er det skugge, mens ved det andre vannet er det trær ved stien vedsiden av vannet, så der bilr det også skygge. :)

Skrevet

Med de pelsdyrene jeg har så tar vi livet veldig med ro når det er varmt ute.

Gikk en tur ned til dyrelegen for å sjekke vekten på Aiwa på mandag og da spylte jeg henne før jeg gikk og hun fikk vann å drikke hos dyrelegen og når vi gikk forbi senteret så gikk jeg likesågodt innom der og kjøpte is til meg og henne(det likte hun veldig godt) også gikk vi hjem etterpå.

men så jo at når jeg kom hjem så var hun rimelig sliten og varm så hun ble spylt da også for å kjøl :) e henne ned også tok jeg meg en lunke dusj(ble en smule kaldt med bare kaldt vann).

Skrevet

Vi bader som regel på varme dager, har et badevann rett nedfor huset. Går også tur om kvelden/natten, jeg bare elsker å gå tur på kvelden/natten :) Balder pleier også få masse isklumper i vannet sitt og det hjelper på litt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...