Gå til innhold
Hundesonen.no

Flått


morgan

Recommended Posts

Skrevet

Så har jeg funnet årets første flott på Morgan! Og det uten at vi har vært ved eller i nærheten av sjøen. Vi har stort sett bare vært på fjellet(Jotunheimen og Rondane) og Romeriksåsen. Jeg trodde faktisk at man var trygg for flått i innlandet, men der tok jeg feil...

Skrevet

Du trenger jo ikke å være nær sjøen for å få flått! De finnes og i våtmarksområder.

Det har jeg også funnet ut nå......

Skrevet

Kjøp exspot hos veterinæren og bruk det. Eneste jeg har å si!

Har akkurat tatt det på hundene etter at jeg også fant årets første på Willy etter en skogtur. Det er et middel man tar på i nakken på hunden, også virker det i 6-8 uker! Kjempe effektivt og verdt pengene!! :wub:

Har brukt exspot på Titti siden hun var valp og hun har aldri hatt flått når det har vært på. og jeg bor i et område med MYE flått!

Skrevet

Har man store hunder så skal man også ta Expot over haleroten :) Selvfølgelig så hunden ikke får tak i det med munnen.

Skrevet

Hva gjør man med hunder som mener de er badeender? Er flåtthalsbånd bedre for dem så man evt kan ta det av ved bading? Hvor mye blir evt virkningen av Expot redusert ved bading?

Skrevet

Hvor utbredt er flåtten i Trondheimsområdet, noen som vet?

Jeg tror ikke det er noe særlig flått her. Har bare funnet en flått på Tinka i løpet av hennes liv, og den fant jeg etter to uker i Østfold. Men flåtthalsbånd eller ikke - det er folk som har fått flått på hundene sine her i Trøndelag også, så du bør følge med.

MÅ flotthalsbånd tas av ved bading?

Det MÅ ikke tas av ved bading, men om hunden gjentatte ganger bader med flåtthalsbåndet på er det klart at det mister virkning. Tinka tar små dukkerter innimellom med flåtthalsbånd, men vanligvis tar jeg det av så det varer lengst mulig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...