Gå til innhold
Hundesonen.no

R.I.P Michael


Synne

Recommended Posts

Skrevet

Michael bodde borte i USA og ble bare 18-19 år. Jeg kjenner ikke han eller familen direkte men har snakket mye med moren på ett miniatyr hest forum. vi alle på forumet kjenner hverandre kjempe godt så vi er likesom en "familie". Det kom som ett lite sjokk for meg og de på forumet. Vi hadde nettopp fått sett bilder av avgangsåret hans på skolen og den lille kattungen han reddet livet av.

Han var ute på en motorsykkel tur og så kom det en bil med noen fulle folk og kjørte han ned. Han døde på sykehuset natt til lørdag ( i går)). Politiet leter nå etter de som kjørte over han.

Selvfølgelig så har familen det kjempe trist og jeg tror at nesten alle på forumet skal sende ett brev eller ringe. Lurer også på om jeg skal sende ett brev....

Så fort kan livet bli snudd for folk og familier

R.I.P Michael

Her er ett bilde som ble tatt for ca. en uke siden. Det er av Michael og en kattunge som han har reddet:

kittyandmichael.jpg

Skrevet av Yvonne_89 her på forumet

Skrevet

Huff så trist! :)

Det var et veldig vakkert bilde og du fikk veldig intrykk av hvordan han kanskje var som person. Omtenksom og lykkelig. :blush:

Sender varme tanker og en klem til familien hans!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...