Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt lurer hund.


MarieR

Recommended Posts

Ask stakk ut etter en katt som kom i vill fart ut fra en busk under treningen vår i forrige uke. Vips så var dyret borte vekk, og det var bare å gi seg til å rope. Gikk en stund, og hunden forble borte. Akkurat i det jeg skulle til å krysse veien og gå hjemover, hører jeg bjeffingen hans, fra et sted like ver veien. Tenkte han kanskje hadde stukket ned til Nemi. Jeg ropte, så jeg kunne lokalisere bjeffingen hans, og jeg gikk rundt og rundt på en eiendom, jeg hørte hunden med gjevne mellomrom, men jeg så ikke snurten av den. Så kommer katten Ask jagde ut fra under verandaen. Jeg spør katten litt småforbanna om hvor i all verden den har gjort av hunden min. Ask svarte selv, fra under verandaen. Skrulledyret hadde på en eller annen måte klemt seg inn under verandaen, men raskt funnet ut at det var langt værre å komme seg ut. For katten, som er dobbelt så liten, var dette selvsagt ikke noe problem. Nå var det plutselig helt greit å se meg igjenn, og jeg fikk han da ut, fra under der. Katten stirret hovmodig på oss, og ruslet vekk.

Flere hunder som har latt Katten overgå deres inteligens? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg mener at katter er mye smartere enn hunder da! :) Hera er helt tullete etter katter. Og kattene syns bare at Hera er teit. De er såpass tøffe at når jeg kommer gående med hunden, så går de ikke av flekken.. men de står der de står, eller aller helst skyter rygg og komme gående imot oss. Jeg må iblandt gå omveier med hunden hehe. Vil jo ikke at de skal fly på Hera. Og Hera blir jo helt mongo. Tror kattene vet at hunden går i bånd. Derfor terger de seg. En gang stakk Hera av og hoppet over hagegjerdet etter ei katt. Da løp hun under en veranda. Huff. Det er så mange katter her i området at å ha en kattegal hund, ikke er så gøy. Man må passe på hele tiden. For her ruler kattene :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke akkurat egen-opplevd men en morsom hjemmevideo jeg så på et tv-program engang.

Her kom det tydelig frem hvem som sto først i køen når IQ ble delt ut... :D

En katt sto på utsiden av vinduet, mens hunden sto illsint på innsiden. Katten sto og vasket seg og brydde seg filla om verden, hunden bjeffet som en gal. Etter en stund holdt bikkja fred, katten stilte seg på to, og slo en labb i vinduet. Bikkja var på med engang, og katten bare fortsatte å vaske seg. Når hunden igjen ble stille gjentok det samme seg. Flere ganger!! Jeg lo meg fillete. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

He he, må le :(

Teebee løp etter den ene katten til naboen her en dag. (Bare småløp etter, for hun er fryktelig nysgjerrig på hva disse dyrene som bare er litt større enn henne, men alikevel fryktelig merkelige, er...) Vel, hun runder et hjørne, og på muren bak hjørnet sitter naboens andre katt. Denne katten hopper ned på Teebee i et skikkelig bakholdsangrep. Bikkja var rimelig forskrekket, og det var hun som endte opp under bilen...

Det var litt morsomt. Så ut som det set-up'et fra kattenes side :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...