Gå til innhold
Hundesonen.no

Minner fra Hundesonen


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Er det noe spesiellt du husker fra hundesonen? Noen diskusjoner som du ble veldig engasjert i? kanskje du ble provosert og sint? Noe du ble rørt av, eller syns var veldig morsomt? Har du endret syn på medlemmer med tiden?

Skrevet

Hmm, ja.. Jeg husker godt alle diskusjonene om Nordenstam v.s KLikkertrening, og "Den store ungdomsdiskusjonen" som gikk tidligere i vinter, om man ville selge til ungom under 18. Den gikk hett for seg! Jeg synes det var veldig rørende da Puma ble avlivd og jeg fikk utrolig mange PM'er og hyggelige og trøstende tibakemeldinger.. Om jeg har forandret syn på noen, tjaa.. Jeg vet ikke helt?

Skrevet

Jeg har forandret syn på mangen etter jeg har lært dem å kjenne! ;)

Det jeg husker mest er vell bur diskusjonen, selge til ungdom diskusjonen og de gleder folk får når hunden blir frisk eller andre gode nyheter!

Skrevet

Selvsagt husker jeg diskusjonene vi hadde i fjor sommer/høst, om treningsmetoder (og som ikke alltid handlet kun om treningsmetoder). De kom jo gjerne opp i tjue-tretti sider. Ble både engasjert og irritert av dem.

Om det er noe jeg syns var morsomt? Vel, spørsmål om sentrifuger og sånt.

Om det er noe jeg syns var irriterende? Alle rase- og ordlekene. Hundevrengerleken derimot, var ikke så verst.

Jeg tror egentlig ikke at jeg har endret synet på så veldig mange medlemmer. De jeg syns var irriterende fra starten av, syns jeg fremdeles er irriterende. Og de jeg likte fra starten av (eller fra før av) liker jeg fremdeles.

Skrevet

Jeg husker selvfølgelig de "verste" treningsdiskusjonene. Og all kranglingen, kveruleringen som fremdeles følger med :P

Ståket i høst/vinter da mange fra Canis følte seg så utstøtt. Hehe.

Og når hunden til Cavalita døde. Hmm.. Alle som får seg valp, sånt er koselig, så det husker man jo.. Spesielt de man snakker mye med.

Selvfølgelig forandrer man syn på folk etter som man blir bedre kjent med de, diskuterer osv ;)

Skrevet

Det jeg husker mest, og som fortsatt varmer er alle de fine ordene og oppmersomheten vi fikk da Hero døde.

Og det jeg er mest glad for er alle de kjekke menneskene jeg har blitt kjent med. ;)

Guest Christine
Skrevet

Jeg husker godt april-spøken ;)

Dessuten da alle folka fra Canis kom i en sleng her.

Mange diskusjoner jeg ikke glemmer ja...

Skrevet

Jeg husker godt da vi satt en gjeng på mirc midt på natten og ventet på at det nye forumet skulle komme. Ellers husker jeg noen ganger at jeg har blitt kalt noe som jeg ikke har satt pris på, og jeg har blitt så forbannet at jeg var glad det var et interenett mellom oss.

Husker også når det rant inn caniser hit ;) Ellers sitter ikke noen spesielle debatter inne, men jeg har fått vondt i meg noen ganger av flere ting. Blitt helt oppgitt. :P

En annen gang satt jeg hos scorpioen og elisabeth og skulle ut på byen.. da ble det en debatt ut av noe greier, og jeg havnet midt oppi det. Snakket nesten ikke om noe annet enn det den kvelden på festen og ute :P Såå engasjert :rolleyes:

Har vel forsåvidt hatt samme syn på folk som alltid. Kun en og annen person som rett og slett har overrasket meg og skuffet meg litt. Ellers er de fleste greie.

Skrevet

Er opptil flere diskusjoner jeg har lest, og av og til følt meg såret av, men en må vel rekne med sånt

siden her er så mange forskjellige sjeler.

Humor-bilde tråden sitter godt prentet i minnet. Fantastisk!

Har fått nye venner her inne, det er jo kjempekoselig. (Siden jeg elsker å mase ;) )

Skrevet

Jeg husker jeg ble så godt motatt her. Alle ønsket meg velkommen(selv om jeg var caniser) og sa ifra at jeg måtte spørre dersom det var noe.. Jeg følte med en gang at det var en god atmosfære her :P

Det har vært mange gode innlegg her, morsomme, triste, spennende, interesante, kjedelige og laaange. Særlig diskusjonsinnleggene. Akkurat nå er det burdiskusjonen jeg husker best, da folk ble så utrolig oppgitt av hverandre ;)

Har ikke vært så glad i innleggene som handler om brukerne her på forumet - de du liker best, de du vil skryte om osv.. Vi som ikke har vært her siden starten av blir ofte glemt.. :P:P

Synes de fleste brukerne her inne virker kjempegreie! Jeg kjenner ingen her, men har fått mange intrykk av folk for det.. Noen brukere irriterer meg ganske mye innimellom, mens andre har jeg absolutt ingenting i mot og kunne godt tenkt meg å bli kjent med! Andre brukere ser man ikke så mye til..

Jeg har brukt mange timer på dette forumet, og det er nok her jeg er mest når jeg er på nettet. ..og det er det jo en grunn til. Jeg trives :P

Skrevet

Mange diskusjoner som har gitt inntrykk på meg. Den siste var vel den om brukshund. Lenge siden jeg har følt meg såååå liten i en diskusjon. Selvom jeg fikk mange PMer etter på med beklagelser :rolleyes: Ellers husker jeg godt de trådene om når Buffy og Puma ble avlivet. Det er hunder som jeg har "fulgt med på" gjennom forum. Så jeg satt med klump i halsen når jeg leste at de var borte.

Har nok endret syn på mange. Jeg var kanskje litt negative til endel folk i begynnelsen :rolleyes: Nå som jeg har vært aktiv en stund føler jeg at jeg "kjenner" mange av de som er innpå her ;)

Skrevet

Tjaa, nå har jeg bare vært medlem en liten stund her. Men når det gjelder den kjøp av blandingshund =støtte av blandingsavl?, så kommer jeg nok overhodet ikke til å glemme den :P Ellers har jeg jo møtt to fra sonen her, og som jeg sikkert kommer til å møte igjen ;)

P.S. Er hundesonefolkene og canisfolkene bitre fiender eller? :P

Skrevet

Hehe,husker spesielt diskusjonen om burbruk,å om hun som hadde liten valp her inne som ble kvalt av plastpose :P

åsså flere ganger som jeg har blitt rørt av å se at folk kan være så trøstende å støttende.

Skrevet

Jeg husker godt alle treningsdiskusjonene! Det var faktisk ganske moro til tider.

Jeg har ikke forandret synet mitt på folk så mye egentlig...

Jeg husker sinnsykt godt når Puma ble avlivet :P

Skrevet

Mye jeg husker..må si som mange andre at når Puma og Buffy døde var det nesten som å miste noen man kjente :P Utrolig trist...

Jeg husker egentlig best humoren :P Det er flere ganger jeg sitti å flirt forann PCn av noe b.l.a Julie eller Virrevips har skrivd :P

Hundesonen er liksom litt anderledes enn mange andre forum føler jeg, for selv om vi er blitt mange så blir man liksom en slags gjeng..Selv om vi har våre uoverenstemmelser :P

Skrevet

Jeg husker aller best alle "fjortissinnleggene" jeg selv la inn da jeg ventet valp, og på alle treningsmetodikk-diskusjonene som var. Jeg har forandret syn på enkelte, men bare et fåtall.

Det hadde forøvrig vært moro å høre hva folk mener om meg. (Det samme tenker vel alle sammen). Man prøver som best man kan å framstå slik man mener er riktig, men vet ikke helt hva andre synes.. :P

Og til slutt. Jeg husker veldig godt da Cavalita sin hund, og Puma døde. Det ble skrevet så fine "takkeinnlegg" at det var rørende. Det var trist lesing, og kommer til å sitte i hodet en stund.

Skrevet

hmmm...

Tror jeg husker de fleste diskusjoner om blandingshund av, da jeg er litt engasjert i akkurat det teamet.

Husker også den diskusjonen om salg av hund til umyndige folk. Endert synet mitt på noen av dere her...

Husker vel egentlig alle kranglete diskusjoner. Da jeg e rveldig flink til å rote meg borti sånne!

Det hyggeligste må vel være sonen treffene :)

Og alle de hyggelige folka jeg har blitt kjent med, og allede fine hundene!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...