Gå til innhold
Hundesonen.no

Halloen!


LeneC

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen.

Tenkte det kanskje var greit å skrive en kort presentasjon om meg og mine små og store beist.

Jeg er en jente på 28år, bosatt i Kristiansand.

Jobber i psykiatrien på sykehuset i byen- stort sett som nattevakt. (Få derfor ikke sjokk over hvor sent/tidlig jeg posterer mine evn. meldinger)

Jeg har hatt hund hele mitt liv, vokst opp med diverse dachser, blandinger og endelig "min" første hund- en bearded collie.

Etterhvert ble det sheltie- som familien min enda driver med, mens jeg ville ha noe større.

Derfor en collie hann, og nylig en greyhound hann.

Min lille familie består altså av en sheltie dame på 13, en collie mann på 9, en greyhound babygutt på 5mnd, og en til tider svært frustrert mamma (meg).

Kan forøvrig nevne at greyhounden er en rescue valp fra Irland som var ment å ha en stor karriere som løpshund før oppdretter sluttet å gi valpene mat eller husly.

Det var derfor en stund usikkert om han og kull søster skulle overleve.

Men min tøffe gutt klarte seg bra han, og kom til Sverige via Greyhound Rescue Scandinavia, og til sist da til Norge og gjorde sørlending av seg.

Av aktiviteter jeg har holdt på med kan jeg nevne lydighet, agility, utstilling, bittelitt avl, og masse turgåing og bortskjemming!

Håper jeg kanskje både kan få og bidra med gode råd om hundehold her inne, og gleder meg til å sette igang.

Ha en fin dag alle sammen!

Skrevet

Hei og velkommen hit til oss!

Som sheltie-dame (jente?) selv så må jeg jo bare spørre hvem du har? Og om familien din driver oppdrett (hvilken kennel?)

Her er det tredjegrads forhør før du har kommet deg inn døra ;)

Husk å ta en titt innom forumets retningslinjer som er plassert øverst til venstre. Lurer du på noe å ikke nøl med å ta kontakt med en av oss moderatorer.

Hilsen Silje

Skrevet

Hei og velkommen! ;)

Jeg er så imponert over de som tar til seg greyhoundene fra Irland, og gir de en ny start på livet. Jeg har lest en del om det, og synes det er så grusomt det som skjer i Irland! ;)

Skrevet

Så kos å kjenne seg så velkommen!

Silje: Jeg har sheltier fra Sunlands i kristiansand. Eller det vil si min gamle tispe er datter av min første sheltie og en av hannene fra Sunlands som de brukte før.

Det er blitt maaange år siden dette vettu, men jeg har fremdeles god kontakt med innehaverne av Sunlands Kennel.

Mine foreldre har to sheltie tisper, ei sobel etter en av hannene på Sunlands, og er oppdrettet av kennel Rivergate.

Og ei blå tispe fra Creardons kennel.

Kjempe flotte små jenter er de!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...