Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Synes Zorba er utrolig flott jeg :rolleyes2: Fint se en mørk for nå til dags er det mest hvite med litt flekker man ser som regel.Forriga mi var ganske så mørk også :aww:

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Drar opp denne tråden igjen jeg Jeg har to ES gutter, Hågakollens Isak på 2,5 år og Vardekampens Bris på 4 mnd Begge brukes til å trene konkruranselydighet, vi går litt mot strømmen Isak

Jeg har ei engelsk setter tispe på 15 uker. Hun heter Krokfjellet's Eira Awinita, og er etter Streitkampen's Katja og Borderhaugen's Otto. Min forrige engelsk setter som vi desverre måtte

Ble litt inspirert av noen andre tråder om info og sånt, så tenkte vi kunne ha det samme her Navn: Kjønn: Alder: Høyde: Kg: Avtegn: Fra hvilken Kennel: Har dere noen bra resultater (utstill

Posted Images

Skrevet

takk :rolleyes2: Synes og det er herlig og se mørkere settere jeg også. Har kun møtt en setter som er så mørk/mørkere. Men hadde derimot ikke "hvit leverfarget på labbene" og "tricolere" resten. han var tricolore eller hvit med svarte tegninger.

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Ser jeg har lagt ut et bilde av Eira her før, men hun har jo blitt litt større siden da. Nå er hun 1 år og 3 mnd :)

_MG_5224.jpg

IMG_5270.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Eira er fin! :wub:

Zorba har har blitt 11,5 år no, så alderens vises tydelig. Men vi har jo en unghund i huset, så ab og til skinner han igjennom med lek og morro. :)

DSC_0194.JPG

DSC_0200.JPG

DSC_0204.JPG

DSC_0207.JPG

DSC_0220.JPG

DSC_0289.JPG

DSC_0292.JPG

DSC_0324.JPG

DSC_0347.JPG

DSC_0374.JPG

Oooj, det ble visst litt bilder det ja... :icon_redface:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Ble litt inspirert av noen andre tråder om info og sånt, så tenkte vi kunne ha det samme her :)

Navn:

Kjønn:

Alder:

Høyde:

Kg:

Avtegn:

Fra hvilken Kennel:

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor, jakt osv)?

Legg gjerne ved et bilde!

  • Like 1
Skrevet

Navn: Krokfjellet's Eira Awinita

Kjønn: Tispe

Alder: 19 mnd (født 1/3-10)

Høyde: 55 cm

Kg: 15-16 kg

Avtegn: Brune flekker over begge ørene

Fra hvilken Kennel: Krokfjellet

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor, jakt osv)? Jobber med saken :)

Legg gjerne ved et bilde!

Se to innlegg over :)

Skrevet

Navn: Bevind's Mac Iver

Kjønn: hannhund

Alder: 2år og 9mnd (guri som tiden flyr, han var jo bare valpen for kort tid siden)

Høyde: Ahh... tror det var oppi 60-sjiktet, skal dobbeltsjekke

Kg: rundt 27kg

Avtegn: brun flekk i ansiktet, ellers bare prikker.

Fra hvilken Kennel: Bevind (Berit og Øyvind Engh)

Har dere noen bra resultater (utstilling, agility, lydighet, spor, jakt osv)? 3.premie på høyfjellsprøve, BIR på My Dog, andre beste hanne med res cacib på NKK Drammen. Og masse mer i vente!

  • 10 months later...
Skrevet

Her er verdens beste settere i mine øyne, Berkjestølens Floyd og Tyssvikas Zeppelin.

post-11181-0-87190600-1345157192_thumb.j

Floyd ble 11 år, han måtte dessverre avlives pga kreft, han var frisk og rask helt til juletider da han sluttet å spise, og ble svakere og svakere. En helt fantastisk hund som jeg fortsatt savner masse, han er hunden jeg vokste opp med, hunden som var "min", hunden jeg gikk tur med, som ventet på meg når jeg kom hjem fra skolen, som trøstet meg når jeg var lei meg, hunden som alltid var der fra jeg var 9 til jeg var 20, verdens tryggeste, snilleste, godeste Floyd, jeg glemmer han aldri.

Zeppelin er nå blitt 11 år, han er tullingen, koseklumpen, masekoppen, raringen, den som kan alle triksene, jakthunden som vant klubbmesterskap i agility, han som blir med meg på alle mine ensomme teltturer, verdens beste han også!

post-11181-0-96681400-1345157243_thumb.j

Jeg savner tiden vi hadde dem begge. De var verdens beste venner.

post-11181-0-97378400-1345157522_thumb.j

Her med kattene i bakgrunnen.

Den orange katten fant vi som 5 dager gammel kattunge som vi flasket opp. Da hun var liten var Floyd den store trygge som hun kunne krype i pelsen til. Zeppelin var raringen som var livredd henne og gikk omveien rundt spisebordet om han kunne frem til hun begynte å se mer ut som en katt. Floyd var for øvring snill med alle dyr. Mus, hamster, kaniner.. Og han var også en glimrende jakthund! Stol på Floyd, pleide vi barna å si, han tar aldri feil! Og det gjorde han ikke.

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
    • Jeg har hørt begge deler om cobberdog angående gemytt. Og nå er det en stund siden jeg drev aktivt med hund, men de instruktørene jeg kjenner (jeg drev aktivt med hundesport, var selv dommer, og gikk mye kurs) hadde mange doodler inne med mye problemadferd. Husk også at de du ofte møter ute og kan hilse på er de søte og greie - de som er et mareritt å ha med ut og rundt går ofte turer på tider og steder der det er mindre folk og hunder. Slik ser du rett og slett ikke de mest problematiske. Det er sant at flere av vannhundrasene har hatt sine problemer. Lagotto er nok den jeg i hovedsak ville droppet pga. det, jeg har tilogmed hatt en oppdretter som advarte meg mot å skaffe det på den tiden. Med de andre varierer det, men hvis man er nøye med oppdretter så ville jeg ikke vært så bekymret. Jeg er selv veldig tilhenger av puddel, og det er mye bra der ute! Hva er grunnen til at du ikke vurderer f.eks. cocker spaniel? Den er absolutt ikke røytefri, men det vil jeg si også er det eneste som ikke matcher de samme kriteriene som cobberdogen. De har jo også sine helseproblemer, så man må være nøye på linjer, men det er jo en mulighet man ikke har på cobberdogen, og de genene finnes jo der også.
    • Takk for gode innspill.  Du har absolutt gitt meg noe å tenke på i forhold til å støtte useriøs avl. Jeg har ikke tenkt på at jeg bidrar til det, selv om jeg ønsker å bruke en oppdretter jeg vet er seriøs. Jeg synes vannhundene blir litt for store, og kunne tenkt meg en hund mellom 10-15 kg, gjerne nærmere i 10 kg. Jeg har også hørt litt blandet om gemyttet på både portugisisk vannhund og spansk vannhund.  Puddel hadde sikkert vært det rette valget, da er det eventuelt mellom puddel som er mest aktuell. Utseendemessig er jeg nok litt fordomsfull og ser fr meg det glattklipte ansiktet og puddelsveis. I en sportsfrisyre ligner de jo veldig på mange av doodlene. Jeg kjenner ikke til veldig mange pudler, men har inntrykk av at noen kan være sensitive og litt skarpe. De kan virke litt bjeffete og ikke så sosiale. Det er jo bare basert på mitt inntrykk, så det kan være feil. Mye kan jo løses med å finne en god oppdretter der også.  Nå kan det jo hende at selv de seriøse oppdretterne på cobberdog lyver litt på gemyttet til cobberdogen, men jeg liker beskrivelsene av gemyttet og har inntrykk av at de fleste cobberdoger har et gemytt jeg kunne trives med. De er aktive og lettlærte, men samtidig har de en god avknapp og er familiehunder. De er jo i utgangspunktet en blanding av puddel, labrador og noe cockerspaniel. Nå vet jeg at man ikke får det beste fra alle rasene og at gemyttet kan variere, men de som har avlet på cobberdogen med linjer som går litt tilbake har jeg tro på at kan ha funnet en blanding med gode egenskaper.   
    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...