Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordenstam


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Ja som overskriften sier, har du hvert på kurs der? Fortell hvordan du syns det var, og hva dere gjorde. Vil vite mye :D

For nå skal jeg nok melde meg på kurs. Ringte idag, og det var plasser ledig, så da blir det nok kurs på meg.

(nei jeg er nok ikke noe klikker-menneske)... :D

Skrevet

Hadde jeg bodd i Lillestrøm, hadde veien vært kort til Hellerudsletta og Lundqvist.... ikke akkurat svar på det du lurte på, men det beste jeg kan gi! :D

Skrevet

Hadde jeg bodd i Lillestrøm, hadde veien vært kort til Hellerudsletta og Lundqvist.... ikke akkurat svar på det du lurte på, men det beste jeg kan gi! :D

På hellerudsletta trener jeg med stovner :D Så det er nok uaktuelt for meg.

Men har lundqvist hallen om sommern også?

Guest Vicky
Skrevet

Jeg går privat hos en som er utdannet instruktør hos ham og jeg er veldig fornøyd :D

Skrevet

Høres bra ut :D Må si jeg gleder meg nå ja :D

Og nå for jeg nok hjelp med stikkinga hans også ;) og kanskje han klarer å ligge fellesdekk med andre hunder uten å stikke ;) (*håpepå)

Guest Vicky
Skrevet

Høres bra ut :D Må si jeg gleder meg nå ja :D

Og nå for jeg nok hjelp med stikkinga hans også ;) og kanskje han klarer å ligge fellesdekk med andre hunder uten å stikke :P (*håpepå)

det kommer nok til å bli veldig lærerikt for både deg og Rex ;) Du må fortelle hvordan det gikk etterpå da! ;)

Skrevet

Jeg kjenner godt en av intruktørene, han greide å gi et veldig positivt inntrykk på ett canis-medlem med fordommer, som skulle "teste" et kurs. :D

Tror ikke det er så ille som alle vil ha det til å være..

  • 1 month later...
Skrevet

Nå er det ikke lenge igjen til jeg drar :)

Til søndag skjer det. Og jeg gleder meg kjempe mye. Tror dette er et sted jeg kan lære masse. Og her vet jeg at jeg ikke skal være redd for å spørre. hehe.

Denne sjangsen skal jeg utnytte. Og gleder meg til trening morgen og kveld. Og være en uke med hundeintresserte.

Skrevet

Kan anbefales på det sterkeste!

Sommerkurset er bare helt suverent! Har gått grunnkurs, videregående kurs, sommerkurs mm. hos Nordenstam i Trysil/Rörbäcksnes, og har kun positive erfaringer!

God tur!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Nå har jeg ikke noe erfaring med nordenstam å komme med (har lest bøkene da). Men jeg vil bare si at det er så mye mer behagelig her inne på hundesonen enn på canis, for her blir du ikke halshugd av en samla ulveflokk bare du er positiv til at noe annet enn klikkertrening kan funke. Jeg har veldig tro på klikkertrening, men ikke for alle og i alle situasjoner. Verden er ikke fult så svart/hvit, og da er det bare vi har forum som ikke er fult så svart/hvite også. Var bare det jeg ville si :lol:

Skrevet

Nå har jeg ikke noe erfaring med nordenstam å komme med (har lest bøkene da). Men jeg vil bare si at det er så mye mer behagelig her inne på hundesonen enn på canis, for her blir du ikke halshugd av en samla ulveflokk bare du er positiv til at noe annet enn klikkertrening kan funke. Jeg har veldig tro på klikkertrening, men ikke for alle og i alle situasjoner. Verden er ikke fult så svart/hvit, og da er det bare vi har forum som ikke er fult så svart/hvite også. Var bare det jeg ville si :lol:

Veldig OT, men jeg er helt enig med deg. Jeg har blitt stemplet der selv. på valpekurset til Canis.... men det er en annen historie :rolleyes:

Skrevet

Veldig OT, men jeg er helt enig med deg. Jeg har blitt stemplet der selv. på valpekurset til Canis.... men det er en annen historie :rolleyes:

Eh... hvis du møter opp på ett klikkerkurs og nekter å bruke metodene, er du vel kanskje på litt feil sted....? Kanskje greit å finne et kurs som jobber ut fra metodene man selv foretrekker...?

Skrevet

ikke lenge igjen nå :P I morra reiser jeg, og jeg gleder meg no sinnsykt ;)

akkurat om jeg får høre noe negativt om dette stedet bryr jeg meg ikke no særlig om, for dem som sier det har sjeldent hvert der sjøl ;) Men kommer med åpent sinn, og jeg vet jo selv hvor grensen for ting går :o

Men som sagt, så gleder jeg med ;)

Dere andre får ha en riktig god ferie, også får vi håpe på godvær...

Kan godt fortelle åssen det var der når jeg kommer hjem, om noen lurer på det :o

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ja da har jeg hvert der :) og det var det perfekte kurset for meg.

Og det er IKKE som så mange skal ha det til, jeg slo aldri bikja mi :P men roste med stemme, og dansa rundt (hihi).

Og nå har jeg fått bevist at det umulige er mulig :D

Han gjorde som han skulle på fellesdekk, fellessitt, og fellesdekk med skjult fører. Stakk ikke èn eneste gang, reiste seg heller ikke. ennå endre hunder reiste seg, ennå det smalt skikkelig (torden siste dagen)- ÅÅÅ så gla jeg er nå.

Det var super fint vær alle dagene utenom den siste da hele himmelen åpnet seg, og alt vannet fosset ned, + at det tordnet. men det gikk fort over og ble kjempe varmt og godt igjen.

Det har vist ikke vært så fint og varmt på mange år. Så vi måtte ta det litt rolig, og drikke masse. Men alle klarte seg fint. Og jeg lærte utrolig mye der.

Så da reiser jeg tilbake i september på videregående kurs :D Gleder meg!

EDIT: det gikk supert for rex å ligge i buret hele uka. Det var et Clipper bur, så ikke fullt så åpent som han er vandt til, men det gikk bra.

Skrevet

Så gøy! *dritmisunnelig! <_< ;) * Bra du ble fornøyd!

Joiner den der :D Kjempebra du og Rex fikk utbytte av kurset! :D Er så deilig når ting man sliter med løsner :D

Skrevet

Joiner den der ;) Kjempebra du og Rex fikk utbytte av kurset! :D Er så deilig når ting man sliter med løsner :D

takk takk :D Ja jeg er så gla for at jeg meldte meg på det kurset tross alt "dritten" jeg fikk høre.

Må si jeg er så utrolig enig i MYE av det i står for,selvom ting til tider kan bli "hardt". Ikke på den måten om at man slår og sånne ting, Men jeg tar bikja mi om den biter f.eks, ikke missforstå nå da :P

Guest Vicky
Skrevet

Morro å høre dere hadde det morro! :D Går hos en som har tatt en del av utdannelsen sin hos ham, og jeg syns veldig mye av det Nordenstam skriver og gjør er veldig bra, selv om det ikke er kun den metoden som går her. Liker å tilpasse enkeltindividet :D Gleder meg til å høre mer om den videre treningen deres!

Skrevet

Så bra :D

Har du tatt noen bilder da ;) ?

Må si det ble lite bilder :P hehe Men G Nordenstam tok en del på den siste eksamensdagen, og skal få di senere. :D

Så kan du få se at rex lå i fellesdekk :D *stolt*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...